رئيس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح لرستان گفت: نیروهای مسلح از همان روزهاي ابتدايي با تمام تجهيزات براي مبارزه با ویروس کرونا در همه زمینه ها اعم از تولید ماسک، مواد ضدعفونی و... پاي كار بوده اند.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ مصطفی امیری رئیس شورای هماهنگی بهداشت،امداد و درمان نیروهای مسلح استان لرستان در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تقدیر از مدافعانی که در خط مقدم با بیماری کرونا قرار دارند و با اشاره به اقداماتی در سطح بهداشت و درمان نیروهای مسلح استان در مبارزه با کرونا، گفت: با فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت نیروهای مسلح در مبارزه با ویروس کرونا، نیروهای مسلح با تمام تجهیزات برای کمک به کادر درمان و مردم پای کار آمدن و به کمک دانشگاه علوم پزشکی شتافتند.

وی افزود: نیروهای مسلح خط میدان دفاع از امنیت کشور هستند و امروزه جهانیان دیدند که نیروهای مسلح نه تنها در خط مقدم با ویروس کرونا بلکه در مرزها به صورت شبانه روزی امنیت را برقرار کرده اند و قدرت و اقتدار خود را به جهانیان نشان دادند.


سرهنگ امیری با اشاره به پای کار بودن نیروهای مسلح اعم از سپاه پاسداران، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج مستضعفین در مبارزه با کرونا گفت: در همان روزهای ابتدایی تمام تجهیزات و نیرو های در بحث پدافند جنگ های بیولوژیکی و نوینی نیروهای مسلح پای کار بودند و با تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت دستگاه ها در مبارزه با ویروس کرونا، نیروهای مسلح در همه زمینه ها اعم از تولید ماسک، مواد ضدعفونی و… با این ویروس مبارزه کردند و هم همگرایی و هم‌افزایی بین دستگاه‌های نیروهای مسلح و وزارت بهداشت بوجود آمد و این روند باعث کاهش مبتلایان کرونا در کشور شده است.

۵۶ بیمارستان نیروهای مسلح درگیر با بیماری کرونا
وی با اشاره به ۵۶ بیمارستان نیروهای مسلح درگیر با بیماری کرونا گفت: سامانه های درمانی پدافند جنگ های بیولوژیکی سامانه های جنگی نوین که به روزترین و جدیدترین تجهیزات را در اختیار دارند برای رفع آلودگی و پاکسازی محیط، گندزدایی معابر، تولید ماسک و مواد ضدعفونی به دانشگاه علوم پزشکی کمک کرده اند و امروزه در کشورهای غربی نیروهای مسلح برخورد خوبی با مردم ندارند اما در جمهوری اسلامی شان، منزلت و کرامت مردم برای نیروهای مسلح یک اصل است و نیروهای مسلح جان فدای مردم هستند.ریاست شورای هماهنگی بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح استان لرستان اذعان داشت: بیش از صدها هزار تخت بیمارستانی و نقاهتگاهی در سطح نیروهای مسلح راه اندازی شده و نیاز وزارت بهداشت در بحث پذیرش بیماران کرونایی را رفع کرده اند.


وی افزود: خوشبختانه با همت و آگاهی انجام شده تاکنون هیچ مورد فوتی در بین نیروهای مسلح وجود نداشته و از لحاظ علمی و تحقیقاتی نیروهای مسلح در این دوران پیشرفت خوبی هم داشته اند و یک دستگاه کرونایاب توسط سازمان بسیج ساخته شد بطوریکه این دستگاه ۸۰ درصد قدرت تشخیصی از فاصله یک و نیم متری تا شعاع ۵۰۰ متر را پوشش می دهد.سرهنگ امیری با اشاره به روش درمانی پلاسماتراپی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله برای اولین بار در کشور تولید شد، افزود: در لرستان قرارگاهی با محوریت سردار کشکولی فرمانده سپاه لرستان با دستگاههای اجرایی تشکیل و وظایف هردستگاه در مقابل ویروس کرونا تقسیم بندی و هدفمندی صورت گرفت که این روند به خوبی در استان رقم خورده است.

راه اندازی بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی برای بیماران کرونایی

وی با اشاره به خدمات لشگر عملیاتی ۸۴ استان لرستان در مقابله با بیماری کرونا بیان کرد: در لشکر ۸۴ استان با تشکیل قرارگاه زیستی، بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی برای بیماران کرونایی راه اندازی و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت، گندزدایی اماکن عمومی، پادگان ها و منازل سازمانی، تشکیل تیم های درمانی، راه اندازی کارگاه تولید ماسک برای کادر درمانی و مردم و غربالگری بیش از ۸۰ هزار نفر در بیمارستان ها توسط کادر درمانی از اقدامات لشگر ۸۴ استان در این زمینه بوده است.رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح لرستان با اشاره با سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و برگزاری رژه خدمت در استان گفت: لشگر ۸۴ استان با تمام امکانات و سامانه های پدافند های بیولوژیکی جهت رفع آلودگی شروع به گندزدایی در سطح شهرستان کرده است.


سرهنگ امیری از خدمات نیروی انتظامی استان لرستان در مبارزه با کرونا خبر داد و گفت: نیروی انتظامی استان با تشکیل قرارگاهی برای مبارزه با این ویروس به کمک دانشگاه علوم پزشکی در راستای طرح فاصله گذاری و هوشمند اقدام کرده و گشت های نظارتی بر اماکن پرخطر توسط نیروهای انتظامی صورت گرفته است.


ایجاد نقاهتگاه ۱۲۰تختخوابی برای بیماران کرونایی
وی به اقدامات پیشگیرانه و خدمات رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و اظهارداشت: سپاه استان با تشکیل قرارگاه زیستی با محوریت سردار کشکولی فرمانده سپاه استان به عنوان جانشین قرارگاه زیستی به صورت مستمر در ستاد ملی کرونا فعال بوده و کمک حال دستگاه علوم پزشکی بودند که در این راستا یک نقاهتگاه ۷۶ تختی و ارتقاء آن به ۱۲۰ تختی ایجاد شد.

اعزام ۱۲ اکیپ گندزدایی به استان قم
رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح لرستان با اشاره به عملیات پیشگیرانه مثل گندزدایی، غربالگری و… سپاه استان گفت: در همان روزهای ابتدایی تیم‌های واکنش سریع گروه ۲۴ پادگان بعثت بروجرد که وابسته به نیروی زمینی می باشد، بیش از ۱۲ اکیپ از این گروه برای رفع آلودگی به استان قم اعزام شدند و نقش بسیار مهمی در رفع آلودگی و دفاع بیولوژیکی در این شهر ایفا کردند.سرهنگ امیری گفت: با تشکیل تیم های جهادی بسیج در قالب طرح بسیج محل محور که بیش از ۷۰ هزار و ۳۹۲ نفر تاکنون سازماندهی که از این تعداد ۶۵ هزار و ۱۵۷ نفر در جهت رفع آلودگی و غربالگری به کارگیری شده اند، که در این طرح ۱۰ هزار نفر غربالگری صورت و بیش از هزار نفر مشکوک به بیماری کرونا راهی بیمارستان‌ها شدند.


تشکیل ۱۸ تیم غسال توسط بسیج طلاب
وی از تشکیل ۱۸ تیم غسال توسط بسیج طلاب در استان خبر داد و افزود: با فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر رعایت احکام شرعی متوفی کرونایی، ۱۸ تیم‌ از طلاب در غسالخانه ها استان مستقرشدند و احکام شرعی را بر عهده دارند انجام می دهند و سپاه استان بیش از ۳۵۰ عدد لباس حفاظتی برای تیم در اختیار این گروه قرار داد.


سرهنگ امیری با اشاره به تولیدات فرهنگی در فضای مجازی و رسانه ها بیان کرد: در بحث تولیدات فرهنگی تاکنون بیش از ۵۹۸۵ مورد انعکاس خبری و ۲۷۴۸ مورد خبر مربوط به ویروس کرونا در فضای مجازی صورت گرفته است.

خدمت رسانی به۱۳۲ هزار و ۴۴۰ نفر توسط بسیج جامعه پزشکی لرستان
رئیس شورای هماهنگی بهداشت و درمان نیروهای مسلح لرستان با اشاره به خدمات بسیج جامعه پزشکی،گفت: در بحث کمیته پیشگیری خدمات بی نظیری ارائه شد و تاکنون ۱۳۲ هزار و ۴۴۰ نفر از خدمات جامعه پزشکی سپاه بهره برده اند و در همین راستا برای خدمات رسانی به مردم در مبارزه با کرونا ۴۲۱ نفر روز پزشک عمومی، ۶۲۳ نفر روز پزشک متخصص، ۵۷۵ نفر روز بهداشت یار،۲۴۲۴ نفر روز سایر متخصص ها به شهرستانهای استان اعزام شدند.

توزیع ۴۶۵هزار ماسک در مراکز درمانی

وی با اشاره به خدمات کمیته بسیج سازندگی استان گفت: تاکنون ۶۲ کارگاه تولید ماسک با ظرفیت ۳۰هزار تولید راه اندازی و تاکنون ۴۶۵ هزار عدد ماسک در اختیار بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار گرفته است.


سرهنگ امیری اظهارداشت: خرید سه دستگاه ونتیلاتور توسط فرمانده سپاه استان برای دانشگاه علوم پزشکی، اهدای بیش از پنج هزار الکل به دانشگاه علوم پزشکی، توزیع ۲۶۲ هزار و ۲۶۳ عدد دستکش در بین اقشار جامعه از اقدامات سپاه استان در مبارزه با کرونا بوده است.


وی بیان داست: شناسایی افراد بی بضاعت و محروم و آسیب دیده ناشی بیماری کرونا و خرید روزانه آن ها توسط پیک موتوری به صورت رایگان صورت خواهد گرفت و دیگر دغدغه خرید ندارند و میلیون‌ها بسته معیشتی تاکنون در بین این خانواده‌ها توزیع شده است.

انتهای پیام/