برزو پوریامهر گفت: در راستای تامین اقلام بهداشتی، روزانه حدود 2 تن محلول ضدعفونی کننده در لرستان تولید می شود.

برزو پوریامهر در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: این واحد تولیدی در گذشته، پدهای الکلی و آب مقطر تولید می کرد و با توجه به کمبود امکانات این واحد تعطیل شد.

وی افزود: با شیوع کرونا و تقاضا برای تهیه اقلام بهداشتی، با همکاری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات استان این واحد تولیدی مجدد فعال و شروع به کار کرد.

مدیر واحد تولیدی حکیم خرم آباد تصریح کرد: تولید محلول ضدعفونی کننده و گندزدا در این واحد تولیدی تهیه و در سطح شهر توزیع شده است.

پوریامهر اضافه کرد: این محلول به صورت غیر الکلی  و مورد تایید استاندارد بوده که به صورت جهادی برای خدمات رسانی به مردم این محلول تولید و با قیمت مناسب بین اقشار مختلف در سطح استان توزیع می شود.

وی بیان کرد:  با توجه به این که سازمان بسیج کارگران و کارخانجات لرستان در راستای دریافت مجوز برای تولید محلول ضدعفونی کننده این واحد تلاش کرده اند، توانسته ایم با قیمت مناسبی این محلول را به دست مصرف‌کننده برسانیم که این محلول تا کنون بین ۱.۵ تا ۲ تن در روز تولید می شود.

مدیر واحد تولیدی حکیم خرم آباد گفت: بخشی از این محلول که پنج درصد است به صورت رایگان در اختیار نیروهای جهادی قرار گرفته که سطح شهر و حاشیه نشین ها را به صورت رایگان ضدعفونی می کنند که همچنان این خدمات رسانی ادامه دارد و  انتظار می رود که مسئولین مجوز موقت را برای تولید محلول دریافت شده به مجوز دائم تبدیل کنند.

وی با اشاره به اشتغالزایی در این واحد تولیدی گفت:  با راه اندازی این واحد اشتغالزایی برای ۱۶ نفر فراهم شده است.

انتهای پیام/