این روزها که همه برای شکست کرونا و خدمت به مردم همت می کنند، یک موسسه فرهنگی در شهرستنان بروجرد اقداماتی بی نظیر انجام داده است.

به گزارش سفیرافلاک کرونا، همان ویروسی که در بسیاری از کشورهای دنیا رخنه کرده، مشکلات زیادی را در بخش های مختلف با خود به همراه داشته است، اما در ایران در پی شیوع کرونا، صحنه هایی از همدلی و کمک خیرین و جهادگران سبب شده تا اوج خدمت مشاهده شود.

در گوشه و کنار شهرهای مختلف نوجوانان و جوانان برای ارائه خدمت در بخش های مختلف مانند تهیه و توزیع ماسک، اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن معابر و روستاها از هم سبقت می گیرند.

استمرار ۲ ماه ضدعفونی کردن خیابانها و معابر، گویای عشق خدمت در وجود جهادگرانی است که همیشه آماده خدمت هستند.

حالا در کنار نیروهای بسیجی و سایر افراد برای مقابله با روزهای سخت کرونایی، یک موسسه فرهنگی در بروجرد آتش به اختیار برای نبرد با کرونا برخاسته و در این مسیر اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

تولید ۱۷۰۰۰ ماسک توسط نیروهای داوطلب جهادی

حجت الاسلام رسول ساکی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: موسسه نسل حسینی یک موسسه فرهنگی است که سه سال پیش در شهرستان بروجرد راه اندازی شد که بیشتر فعالیت این موسسه در راستای اقدامات فرهنگی و خانواده است.

وی افزود: در پی شیوع کرونا در کشور، تصمیم گرفتیم تا در راستای نیاز و تقاضای مردم برای اقلام بهداشتی و ماسک اقداماتی را انجام دهیم که با تلاش داوطلبان جهادگر یک کارگاه تولید ماسک را در بروجرد راه اندازی کردیم.

حجت الاسلام ساکی تصریح کرد: تلاش داریم تا با کمک نیروهای جهادگر تعداد ماسک های تولیدی را به ۱۰۰۰۰۰ماسک افزایش دهیم تا بتوانیم در راستای خدمت به مردم در این برهه از زمان، گامی برداریم.

مسئول موسسه نسل حسینی گفت: در این کارگاه حدود ۲۶ نفر از جهادگران مشغول به کار هستند و تعدادی از بانوانی که در این کارگاه مشغول به کار هستند در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد حمایت قرار گرفته اند.

تولید ۴۰۰۰ مایع ضدعفونی کننده در موسسه

حجت الاسلام ساکی با اشاره به تولید اقلام بهداشتی افزود: تاکنون ۴۰۰۰ مایع ضدعفونی کننده طبق استانداردهای وزارت بهداشت تهیه و توزیع شده است.

وی بیان کرد: تولید ماسک و محلول ضدعفونی کننده این روزها مورد نیاز مردم بود که تلاش شد تا در این مدت بتوانیم این محصولات را تولید و همچنان با کمک نیروهای جهادی در تولید این اقلام و خدمت به مردم تلاش می کنیم.

مسئول موسسه فرهنگی از راه اندازی یک اپلیکیشن با موضوع خانواده خبر داد و افزود: این مجمع تلاش دارد تا یک اپلیکیشن را تولید کند که محوریت اصلی آن خانواده بوده و محتواهای مورد نیاز را ارائه می دهد تا خانواده ها در این روزهای قرنطینه از آن استفاده کنند.

وی بیان کرد: در این اپلیکیشن همزمان ارتباط با کارشناسان گرفته می شود و آنها نیز پاسخگو هستند که به زودی این اپلیکیشن راه اندازی می شود.

برگزاری مسابقه برای خانواده ها در ایام قرنطینه

حجت الاسلام ساکی تصریح کرد: با توجه به این که در این روزها قرنطینه خانگی توصیه می شود، برنامه ریزی لازم صورت گرفت تا مسابقه کتابخوانی در خانواده برگزار شود.

وی اضافه کرد: کتاب “شغل شریف” عنوان کتابی است که در این مسابقه در نظر گرفته شده و با ۳۰ درصد تخفیف به کل کشور ارسال می شود و خانواده هایی که تمایل دارند می توانند اقدام به سفارش کتاب کرده و در این مسابقه شرکت کنند.

انتهای پیام/