محمد پیریایی گفت: روزه داری سبب تقویت سلامت جسم و روح می شود و ارتباط بیشتر با خدا با انجام روزه داری و خواندن ادعیه، نقشی مهم در سلامتی دارد.

حجت الاسلام محمد پیریایی در گفت و گو با سفیرافلاک با اشاره به فرا رسیدن ایام ماه رمضان و روزه داری اظهارداشت: اطاعت از پرودگار یکی از وظایف مسلمانان است و روزه داری در ایام ماه رمضان یکی از کارهای مسلمانان است که در راستای فرمان پذیری از خدا انجام می دهند.

وی افزود: در این ایام انسان با روزه داری و خودداری از خودرن و آشامیدن در وقتی معین، قدرت روحی، روانی و جسمی خود را افزایش می دهد.

حجت الاسلام پیریایی با اشاره به شیوع کرونا و روزه داری گفت: برخی سوال می پرسند که با توجه به بیماری کرونا، روزه بگیریم یا خیر؟ اگر فردی بیمار است و پزشک توصیه کرده که روزه داری سلامتی او را تهدید می کند، نمی تواند روزه بگیرد اما ترس و اضطراب از این که ممکن است با روزه داری بیمار شویم دلیلی برای روزه نگرفتن، نیست.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: برخی مدتی قبل ممکن است به کرونا مبتلا شده و اکنون بهبود یافته اند، اگر طبق نظر پزشک، روزه داری برای آنها مشکلی نداشته باشند می توانند روزه بگیرند.

وی با تاکید بر این که روزه داری تاثیر بسزایی در سلامتی جسمی و روحی افراد دارد افزود: متخصصین علوم پزشکی می گویند روزه سبب تقویت جسم و روح می شود و می توانند افراد با روزه داری سلامتی جسمی و روحی خود را تضمین کنند.

حجت الاسلام پیریایی با اشاره به تاثیر دعا بر سلامتی تصریح کرد: ادعیه و ارتباط با خدا می تواند بر سلامتی روحی افراد موثر باشد و اولین گام برای زدودن استرس، عمل به دستورات خداوند است و این کار با دعا و نیایش امکان پذیر است.

وی بیان کرد: قرائت قرآن و خواندن ادعیه انسان را می تواند آرام کند چرا که این کار سبب ارتباط بیشتر انسان با پرودگار می شود.

انتهای پیام/