آخرین آماری که از کرونا اعلام شده مربوط به ۲۵ فروردین ماه است که تعداد جانباختگان ۱۰۰ نفر، ۹۶۷ نفر بهبود یافته و ۱۱۶۰ نفر مثبت کرونایی بوده اند.

به گزارش سفیرافلاک، دوماهی می شود که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است، ویروسی که تاکنون هزاران نفر را مبتلا و متاسفانه تعدادی هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

از همان روزهای نخست اخبار کرونا در رسانه های مختلف از سوی وزارت بهداشت و مسئولین دانشگاه های علوم پزشکی استانها و شبکه بهداشت هر شهرستان اعلام می شد، این اعلام آمارها سبب می شد تا مردم لحظه به لحظه از اخبار مرتبط با کرونا مطلع باشند.


همین اعلام اخبار مرتبط با کرونا از سوی دیگر سبب شد تا در پی خیز این آمار، بسیاری از مردم کرونا را جدی تر بگیرند و با قرنطینه خانگی و ماندن در خانه بتوانند در سیر نزولی و کاهش شیوع این ویروس موثر باشند.


در استان لرستان نیز تاکنون همه اخبار کرونا روزانه از طریق دانشگاه علوم پزشکی اعلام می شد که پس از آن در رسانه های مختلف منتشر می شد، البته برخی از شهرستانها نیز این آمار را به صورت جداگانه در شهرستان اعلام می کردند.حالا در این روزهای کرونایی، دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ارائه آمار کرونا خودداری می کند، به دنبال این اقدام دانشگاه علوم پزشکی، سایر مسئولین شبکه های بهداشت و درمان شهرستانها نیز از ارائه این آمار امتناع می کنند.آیا وضعیت بحرانی شده یا این که این اقدام هم به سایر برنامه های محرمانه دولت اضافه شده و وزارت بهداشت ترجیح می دهد آمار را در استانها اعلام نکند.این اقدام نه تنها در بهبود وضعیت کمکی نمی کند بلکه هزاران سوال بی جواب را در ذهن هم استانی هایمان ایجاد می کند.


آخرین آماری که از کرونا اعلام شده مربوط به ۲۵ فروردین ماه است که تعداد جانباختگان ۱۰۰ نفر، ۹۶۷ نفر بهبود یافته و ۱۱۶۰ نفر مثبت کرونایی بوده اند.


اين در حالي است كه دانشگاه علوم پزشكي لرستان پس از مطالبه رسانه ها در خصوص ارائه آمار طي اطلاعيه اي اعلام كرده است كه به جهت ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور مبنی بر ممنوعیت انتشار آمار مربوط به کرونا به تفکیک استانها، چند روزی است که آمار مبتلایان در استان منتشر نمی شود. بدیهی است این رویه تا اطلاع بعدی ستاد مبارزه با کرونای کشور ادامه خواهد داشت.

براین اساس انتشار هر گونه اخبار مربوط به آمار مبتلایان در استان و یا شهرستانها در هر رسانه و یا کانال اجتماعی در فضای مجازی، غیرقابل استناد بوده و کذب محض است.اخبار مربوط به مبتلایان صرفا از طریق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت که روزانه عنوان می شود قابل استناد است.


همچنين دانشگاه علوم پزشكي ضمن توصيه به هم استاني هاي عزيز مبني بر ماندن در منزل، تاكيد كرده است اگر تحت هر شرایطی ناچار به حضور در بیرون از منزل هستید حتما موازین طرح فاصله گذاری اجتماعی را که از طریق رسانه های معتبر مانند صدا وسیما، خبرگزاری های رسمی، سایت و کانال رسمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان(وبدا) اعلام می شود،رعایت کنید.

همه ما قدردان زحمات مدافعان سلامت هستیم انتظار می رود آمارهای مرتبط با بهبودیافتگان اعلام شود تا بدانیم وضعیت کرونا در استان چگونه است.
انتهای پیام/