علیرضانخعی گفت: در صورت عدم اطمینان کافی برای سلامتی دانش آموزان، احتمال دارد امتحانات را از طریق فضای مجازی برگزار کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، علیرضانخعی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تا زمانی که اطمینان کافی حاصل شود که برگزاری جلسه امتحان به سلامت دانش آموزان لطمه نمی زنند امتحانات تعطیل نمی شود.

وی افزود: آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات از طریق فضای مجازی هم اقداماتی انجام داده و آمادگی کامل در این زمینه را دارد.


مدیرکل آموزش و پرورش لرستان درباره ادامه سال تحصیلی گفت: ستاد مبارزه با کرونا تا زمانی که تشخیص بر سلامتی دانش آموزان را فراهم نکند، مدارس به صورت فیزیکی بازگشایی نخواهند شد و تا آن زمان آموزش از راه دور در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.نخعی با اشاره به اینکه کار آموزش در فضای مجازی در حال انجام است، بیان کرد: اخیراً پیام رسانی اختصاصی تحت عنوان شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به شکل هماهنگ همه مدارس کشور ذیل یک شبکه اختصاصی، عمومی و در دسترس قرار خواهد بود و کار آموزش توسط معلمین هر کلاس صورت خواهد گرفت.وی با اشاره به برگزاری کلاس های درس از طریق فضای مجازی در مناطق عشایری و روستایی، گفت: مناطق عشایری و روستایی از روز اول مدنظر بوده و دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت ندارند از تحصیل باز نخواهند ماند.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گروه های آموزشی دست نامه‌هایی را تدوین کرده‌اند و آموزش مکاتبه ای در بعضی از مناطق عشایری که معلمین مقیم دارند شناسایی و با رعایت ملاحظات بهداشتی حضور و خلع دانش‌آموزان را جبران کنند.


نخعی بیان کرد: در مجموع تا الان خیلی خلاء ایجاد نشده اما اینترنت می‌تواند نقاط کور برود به همین دلیل با مخابرات و اداره کل فناوری و اطلاعات بررسی های صورت گرفته و مدارسی در این زمینه شناسایی که مشکل اینترنت آنها رفع شود.

وی اظهارداشت: برای گیرنده های هوشمند(تبلت)از طریق نوسازی مدارس استان لرستان اقداماتی انجام شده و به عنوان ابزار آموزشی تهیه و در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت و تلاش خواهیم کرد بچه‌های مناطق محروم در این زمینه خیلی ضرر نکنند.

انتهای پیام/