بیماران خاص این روزها بیشتر از همه افراد جامعه در معرض خطر ابتلا به كرونا قرار دارند و این افراد نیازمند توجه هستند.

به گزارش سفیرافلاک، نگاهش پر از اضطراب و دلهره بود، از چهره اش می شد همه دل نگرانی هایش از کرونا را فهمید، آرام آرام در کنار داروخانه قدم می زد، منتظر بود تا داروهایش را بگیرد.

آری او یکی از بیماران خاص شهرستان بروجرد بود که برای تهیه داروهایش از خانه خارج شده است.

خانم حاتمی می گفت: به دلیل بیماری که دارد در این مدت از خانه خارج نشده و تنها برای تهیه دارو بیرون آمده است، می گفت در این مدت پک های بهداشتی به دست ما نرسیده و مجبوریم برای تهیه ماسک و مواد ضدعفونی کننده چندین داروخانه و خیابان را پیاده برویم.

این بیمار زمینه ای بروجرد اضافه کرد: شوهرم کارگر ساختمانی بوده که در این روزها از کار بیکار شده و مشکلات اقتصادی ما دوچندان شده است، به سختی زندگی را می گذرانیم.

وی بیان کرد: هزینه داروهایمان بسیار زیاد است و الان همسرم از کار بیکار شده، قیمت داروهایم بسیار زیاد است اما چاره ای ندارم با قرض کردن داروهایم را تهیه می کنم.

خانم حاتمی با اشاره به این که کرونا در کمین است افزود: بیماران خاص بیش از همه افراد به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن در مقابل با کرونا در خطر هستند اما تاکنون هر آنچه از اقلام بهداشتی نیاز داشتیم خودمان تهیه کردیم و پک های بهداشتی برای بیماران زمینه ای در نظر نگرفته اند.

دست بیماران خاص بروجرد به اقلام بهداشتی نرسید

فاطمه یاراحمدی رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: در شهرستان بروجرد بیش از ۵۰۰۰ بیمار خاص وجود دارد که بیماران دیالیزی، دیابتی، سرطانی، ام اس و سایر بیماران خاص تحت پوشش قرار دارند.

وی افزود: تاکنون پک و یا اقلام بهداشتی برای بیماران خاص در نظر گرفته نشده و علیرغم همه تاکیدات مبنی بر این که این بیماران بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند اما اقلام بهداشتی به آنها داده نشده است.

یاراحمدی تصریح کرد: بیماران خاص جزء گروه های پر خطر هستند و تاکنون چندین بار تقاضا برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی برای این بیماران داده شده اما اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد گفت: تاکنون حتی یک عدد ماسک برای بیماران خاص در نظر گرفته نشده و انتظار داریم که به این بیماران بیشتر توجه شود.

وی بیان کرد: برای کمک و رسیدگی به بیماران خاص تاکنون خیرین همکاری لازم را داشته اند و همچنان یاریگر ما هستند که در این زمینه خیرین با اهدای مبالغ خود کمک کردند تا ۱۰۰ بسته مواد غذایی برای بیماران خاص تهیه شود.

یاراحمدی تصریح کرد: ۱۸ میلیون تومان برای خرید بسته های مواد غذایی با کمک خیرین هزینه شده و از خیرین تقاضا داریم همچنان همکاری کنند تا بتوانیم در جهت رفع مشکلات این بیماران همت کنیم.

رئیس انجمن بیماران خاص بروجرد گفت: در این دو ماه گذشته، بیماران خاص مرتب مراجعه کرده و یا درخواست ماسک و اقلام بهداشتی کرده اند اما متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است.

وی بیان کرد: در این مدت هر روز به صورت مستمر آموزش های مورد نیاز، نکات بهداشتی مورد نظر را از طریق فضای مجازی در گروه بیماران خاص قرار دادیم و تلاش شده تا با مراقبت بیشتر از کرونا در امان بمانند.

ضروری است تا متولیان و مسئولان در این روزهای سخت کرونایی توجه بیشتری به بیماران خاص داشته باشند و پک های بهداشتی را در اختیار آنها قرار دهند.

انتهای پیام/