محمد کریم خورشیدوند گفت: از ابتدای شروع بیماری تاکنون حدود ۶۰ هزار ماسک تولید و بین گروه های جهادی و مردم مناطق محروم استان توزیع شده است.

محمد کریم خورشیدوند در گفت و گو با سفیرافلاک از آغاز اجرای طرح کمک مومنانه توسط قرارگاه امام خامنه ای خبر داد و اظهارداشت: ۳۱۳ بسته غذایی و بهداشتی شامل مرغ، برنج، ماکارانی، روغن، رب، اسکاج، دستمال کاغذی، ژل دست و تمیزکننده سطوح میان نیازمندان و مردم مناطق کم برخوردار خرم آباد توزیع شده است.


وی افزود: از ابتدای شروع بیماری تاکنون حدود ۶۰ هزار ماسک تولید و بین گروه های جهادی و مردم مناطق محروم استان توزیع شده است.

 مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای در خرم آباد گفت: با حضور ۱۰ گروه جهادی پیاده، آفرود، موتوری و ماشین آلات کار ضدعفونی اماکن و معابر شهر و روستاها انجام شده است.خورشیدوند یادآور شد: تک تک منازل مناطق مختلف روستایی و شهری از جمله منطقه کوی فلسطین، کوی علی آباد، اسدآبادی ، پاچنار، ۶۰ متری، ملک شیرآباد، کمالوند، مهدی آباد؛ حسن آباد و معابر اصلی برای مقابله با شیوع کرونا ضدعفونی شده است.

وی آموزش گروه های جهادی و مردمی در هنگامه مواجهه با حوادث گوناگون را ضروری دانست و عنوان کرد: برای مقابله با کرونا و حضور جوانان بسیجی در میدان جنگ بیولوژیک، مرکز آموزش ویادگیری مقابله با کرونا از سوی قرارگاه، برای کلیه نیروهای جهادی شهر راه اندازی شد.مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای در خرم آباد  با تاکید بر برگزاری کلاس های آموزشی مقابله با کرونا به دور از هرگونه تجمع بیان کرد: مرکز آموزشی قرارگاه با ۲۵ کلاس و یک سالن به طرفیت صد نفر برای آموزش در زمینه های پیش گیری، غربالگری، نحوه تهیه و استفاده از مواد ضدعفونی و مراقبت از بیماران کرونایی با حضور اساتید علوم پزشکی استان از ابتدای شیوع ویروس ویروس در کشور آغاز به کار کرد‌.

خورشیدوند با اشاره به نیاز جهادگران به تجهیزات مقابله با کرونا خصوصا هنگامه ضدعفونی خاطرنشان کرد: شاید یکی از ضروری ترین نیاز نیروها ماسک بود لذا با راه اندازی کارگاه های خانگی تولید ماسک بصورت ایزوله و استاندارد تامین نیاز نیروهای جهادی و همچنین مردم مناطق محروم در دستور کار قرار دادیم.


وی بیان کرد: جشن نیمه شعبان امسال در خرم آباد توسط قرارگاه و با اجرای برنامه کاروان نشاط و امید در قالب مولودی ‌خانی، نظافت معابر، تب سنجی مردم، تقسیم و توزیع مواد غذایی و بهداشتی اجرا شد.

خورشیدوند خاطرنشان کرد: قرارگاه جهادی و مردمی امام خامنه ای مدظله العالی محدود به محله و مکانی خاص نبوده بلکه آنجایی که نیازی احساس شده از مواکب اربعین تا سرپل ذهاب، پلدختر و امروز در منازل بیماران مبتلا به کرونا ظرفیت عظیم قرارگاه متشکل از جوانان متدین و جهادی پای کار بوده است.وی یادآورشد: خدمات ارائه شده موکب اعظم قرارگاه در مسیر زائران اربعین حسینی بصورت شبانه روز، در سطح کشوری نمود داشته است و بحمدالله ثبت و تایید نام رسمی قرارگاه در سازمان تبلیغات اسلامی بارقه های امید را در دل جوانان قرارگاه برای ارائه خدمات بیش تر و بهتر به مردم عزیز استان و کشورمان روشن نگه داشته است.

انتهای پیام/