عبدالعلی گیوه کی گفت: تاکنون 4000 نفر که بر اثر کرونا بیکار شده اند، در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کردند.

عبدالعلی گیوه کی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: بر اثر شیوع کرونا، برخی از کسب و کارها دچار مشکل شده و صاحبان مشاغل و کارگران برخی از این واحدها بیکار شده اند.

وی افزود: در همین راستا 10 رسته تعریف شد و افرادی که در این 10 رسته قرار دارند در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده و این مدت را بیمه بیکاری دریافت کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: تاکنون 4000 نفر از شهرستان بروجرد در این سامانه ثبت نام کرده که حدود 900 نفر از این تعداد کارگران نساجی هستند.

گيوه كي اضافه کرد: حدود 3000 نفر از سایر افرادی که در این سامانه ثبت نام کرده اند، از مشاغل خرد مانند رستوران، رانندگان و یا سایر افرادی هستند که بر اثر شیوع کرونا بیکار شده اند.

وی با اشاره به وضعیت نساجی بروجرد گفت: نساجی بروجرد با مشکل فروش محصول روبرو شده اند که تلاش ها و پیگیری های لازم برای رفع این مشکل واحد تولیدی در دستور کار قرار دارد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اظهارداشت:  بیمه بیکاری در اجاری این طرح به افرادی تعلق می گیرد که جزء این 10 رسته باشند و در صورتی که در این رسته ها نباشند، مشمول بیمه بیکاری نخواهند شد.

انتهای پیام/