سردار مرتضي كشكولي از آغاز رزمايش سراسري كمك مومنانه در لرستان خبر داد.

به گزارش سفيرافلاك،سردار مرتضی کشکولی  صبح امروز در جلسه ویدئو کنفرانس با فرماندهان نواحی ضمن تبریک سالروز تاسیس سپاه پاسداران اظهارداشت: سپاه خاری در چشم دشمنان نظام و شادی مظلومان و مستضعفین است.


وی با بیان اینکه چهارم اردیبهشت رزمایش کمک مومنانه در استان آغاز می شود، گفت: توزیع براساس نیازمندی و محرومیت به صورت محله محور انجام می گیرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) با تاکید بر اینکه نیازها باید شناسایی و نسبت به رفع آن برنامه ریزی لازم صورت گیرد، عنوان کرد: بر اساس بررسی های انجام گرفته 200هزار خانوار تحت پوشش این رزمایش قرار می گیرند.


به گفته سردار كشكولي خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام(ره) از طریق نهادهای متولی انجام می می گیرند.وي بيان كرد: زندانیان،خانواده های انها و دستفروشان که مجوز شهرداری دارند هم از طریق متولیان که در استان مشخص شدند کار توزیع انجام می شود.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) گفت: رزمایش کمک مومنانه در دو مرحله تا 15رمضان مرحله دوم 16تا عید فطر انجام می گیرد.


سردار كشكولي بيا بيان اين كه سپاه در این رزمایش از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) استفاده می کند و اولویت با خانواده های آسیب دیده از کرونا هست.

 

وي تصریح کرد: افرادی که توانایی پرداخت اجاره مغازه، منزل ندارند و از کرونا آسیب دیده اند مورد حمایت بسته معیشتی قرار می گیرند.فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه از سال 95تا 98 فشار تورم به قشر کارمند بود،عنوان کرد: ویروس کرونا به اقشار مختلف مردم به خصوص خانواده های محروم و ضعیف فشار وارد كرده است.


سردار كشكولي اظهارداشت: در این مرحله کارگر ان فصلی، اصناف، رانندگان، آرایشگران مردانه و زنانه از جمله اقشاری هستند که مورد حمایت قرار می گیرند.وی یادآور شد: از ظرفیت خیرین برای توسعه برنامه کمک مومنانه در شهرهای استان حتما استفاده مي شود تا جهاد همدلی و انفاق به صورت عمومی اجرایی شود.

انتهاي پيام/