حشمت بهمنی گفت: بیش از ۴۶ هزار پک غذایی و بهداشتی و ۵۰۰ پک بهداشتی بین بیماران پرخطر و مادران باردار در سطح شهر و روستاها توزیع شده است.

به گزارش سفیرافلاک، حشمت بهمنی امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان دلفان در سال جدید،که با موضوع مرحله دوم حفظ فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد،گفت: به تبعیت از منویات رهبر فرزانه انقلاب کلیه مسئولین ادارات باتمام توان و ظرفیت و به طور جدی برای اجراي رزمایش مواسات مومنانه اهتمام خواهيم داشت.


وي افزود: برای مقابله با شیوع ویروس کرونا از شهروندان عزیز تقاضا دارم همچنان ویروس کرونا را جدی بگیرند و تا حد امکان از تجمعات دوستانه، مجالس ترحیم، مجالس عروسی خودداری نمایند تا از این بحران به سلامت خارج شویم.

 

فرماندار دلفان گفت: با تلاش و کوشش پزشکان، مسئولین پزشکی، کادر درمان، همه مسئولین، دست اندرکاران و خیرین محترم در حال پیشگیری از ویروس کرونا هستیم .


بهمنی از همکاری امام جمعه شهرستان، سپاه ناحیه دلفان وبسیجیان حوزه های مقاومت و همیاری موسسات خیریه و گروههای جهادی در کمک رسانی به خانواده های نیازمند و درگیر با بیماری کرونا تشکر و قدر دانی کرد.وي بر لزوم برنامه ریزی و شناسایی افراد نیازمند و همچنین توزیع هدفمند کمک ها در شهرستان دلفان از سوی موسسه ها، خیرین، گروه های جهادی و… تاکید کرد و گفت: در کمک رسانی به مردم نباید موازی کاری وجود داشته باشد و خیرین و موسسات و نهادهای دولتی و مردمی تحت ستاد واحدی که در فرمانداری تشکیل شده به مردم کمک خواهند کرد.


بهمنی بيان كرد: در جهت مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع این ویروس تاکنون تمام روستاهای شهرستان در چند مرحله ضدعفونی و گندزدایی شده اند و این روند تا پایان ریشه کنی این ویروس ادامه خواهد داشت.


وی به مرحله دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی در دلفان اشاره کرد و گفت: در مرحله اول این طرح خیلی از بازاریان و اصناف نهایت همکاری را با ستاد داشتند که جای تقدیر دارد و در مرحله دوم که فاصله گذاری اجتماعی هوشمند است با رعایت پروتکل های بهداشتی سعی در اجرای بهتر آن را خواهیم داشت.رییس ستاد مقابله با کرونا در دلفان تصریح کرد: با توجه به شیوع این ویروس در روستاهای شهرستان تاکنون دو روستای شهرستان که وضعیت خوبی نداشته اند شناسایی و قرنطینه شده اند.


بهمنی اظهارداشت: به طور روزانه از این روستاها بازدید میشود و به علت در قرنطینه بودن آنها علاوه بر ارسال پک های بهداشتی پک های غذایی هم به این روستاها ارسال می شود و روزانه مراقبتهای درمانی از آنها به عمل می آيد.

توزيع ۳۵ هزار لیتر الکل و بیش از ۵۰هزار عدد ماسک در دلفان

فرماندار دلفان به توزیع اقلام و پک های مورد نیاز در شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۵ هزار لیتر الکل و بیش از ۵۰هزار عدد ماسک مورد نیاز به محوریت فرمانداری توزیع شده است.بهمنی ادامه داد: بیش از ۴۶ هزار پک غذایی و بهداشتی و ۵۰۰ پک بهداشتی بین بیماران پرخطر و مادران باردار در سطح شهر و روستاها توزیع شده است.


وی افزود: در جهت کنترل ویروس کرونا تاکنون ۱۴۷ هزار نفر به طور کامل غربالگری شده اند و ۱۲۶ واحد صنفی پلمپ و ۷۰ هزار واحد دیگر هم مشمول جریمه شده اند.بهمنی با تقدیر از واحد‌های تولیدی و همراهی بعضی ادارات از جمله فنی و حرفه‌ای این شهرستان در تولید ماسک گفت: هم اکنون بیش از ۶۰ هزار ماسک در دست تولید است و با تهیه پارچه مورد نیاز این روند ادامه خواهد داشت.


فرماندار دلفان با تقدیر از مالکان و صاحبان مغازه ها و پاساژهای شهرستان اظهارداشت: تاکنون کرایه اجاره ۵۰۰ واحد مسکونی و مغازه توسط مالکان بخشیده شد که نشان از نوع دوستی مردم این شهرستان است.وی در ادامه ضمن تقدیر از کمیته اطلاع رسانی گفت: از رسانه ها و کانال های مجازی در شهرستان دلفان که در مدت شیوع ویروس کرونا نهایت همکاری و اطلاع رسانی را داشته اند کمال تقدیر و تشکر را دارم.

انتهاي پيام/