سپاه این روزها در سنگر کمک مومنانه در خط مقدم قرار دارد و برای رفع نیازمندی های اقشار آسیب پذیر از کرونا همه تلاش خود را به کار گرفته است.

به گزارش سفیرافلاک، از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، سپاه همیشه در خط مقدم برای دفاع از ارزشها و آرمانها ایستاده است و همچنان با تمام توان در این راه قدم برمی دارد، سپاه و بسیج در دوران هشت سال جنگ تحمیلی نیز ایستادگی خود را نشان داده اند و در طول این سالها در حوادث و بلایا مانند سیل، زلزله و یا ویروس اخیر کرونا همیشه در کنار مردم بوده و برای کاهش مشکلات مردم از دل و جان ایثارگری کرده اند.

همت بلند جهادگران برای محرومیت زدایی

در طول این سالها جهادگران با هدف و نیت محرومیت زدایی در مناطق محروم کشور حاضر شده و برای کمک به محرومین هر آنچه در توان داشته اند را انجام داده اند.

جهادگرانی که در دورترین روستاها و مناطق محروم برای زدودن غم و اندوهی از یک هموطن، کیلومترها راه را طی می کنند تا لبخند را به آنها هدیه دهند.

از ارائه خدمات دارویی و درمانی گرفته تا کمک به ساخت و بازسازی منازل محرومان و هر یک از این جهادگران هر  جایی که نیاز باشد برای خدمت آماده هستند.

انگار آجر به آجری را که برای ساخت منزل یک محروم روی هم می گذارند، دین خود را ادا می کنند و محکم تر در این راه گام های خود را برمی دارند.

خدمت سپاه در حوادث و بلایا

در حوادثی مانند سیل و زلزله، سپاه همیشه در صف خدمت قرار دارد، برایشان فرقی ندارد کجا و چه اتفاقی افتاده بلکه نیتشان رفع مشکلات از هموطنان بوده و در کنار مردمی که مشکل دارند می ایستند و همدلی را به دنیا نشان می دهند.

هر جایی که نیاز بوده در صحنه حاضر شده اند و به خوبی به وظیفه خود عمل کرده اند.

هر بخش کارنامه این نهاد مقدس را که مرور می کنی سراسر خدمات ارزشمند و ارزنده ای است که خالصانه برای کمک به مردم و حفظ ارزشها انجام داده اند.

کمک مومنانه اقدام اخیر  سپاه برای کمک به نیازمندان

در پی شیوع کرونا برخی از کسب و کارها تعطیل شد و اقشار آسیب پذیر در فشار قرار داشتند که این بار سپاه پاسداران در قالب کمک مومنانه وارد میدان شد تا بار دیگر در راستای کمک به محرومین گام بردارد.

همه با هم این روزها برای کمک مومنانه آستین همت بالا زده اند و سپاه نیز برای کمک به محرومین آسیب دیده از کرونا جانانه خدمت می کند و بسته های مواد غذایی را تهیه و در بین محرومین توزیع می کند.

محرومیت زدایی و کمک به اقشار آسیب پذیر مهمترین هدفی است که سپاه در نظر دارد، با این هدف سالهاست که در مسیر خدمت تلاش می کند و هر روز استپار تر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

تلاقی ماه رمضان و کمک مومنانه

در این روزهایی که ماه رمضان، ماه بندگی خدا از راه می رسد، اقلام غذایی و خوراکی با همت والای سپاه و بسیج بسته بندی شده تا در آستانه این ماه پر خیر و برکت به دست نیازمندان برسد.

تصاویری از کمک های مومنانه نشان دهنده اوج همدلی مردمی است که در هر شرایطی برای کمک به همنوع خود آرام نبوده و هر آنچه در توان داشته اند برای کمک به نیازمندان انفاق کرده اند.

شاد کردن خانواده هایی که بر اثر کرونا دچار مشکل شده اند هدف اصلی این رزمایش عظیم و بزرگ است که در جای جای ایران اسلامی در حال برگزاری است.

در همین روزهایی که بسیاری از کشورهای غربی برای کنترل کرونا عاجز شده اند، اما سپاه و بسیج به کمک کادر درمانی و پزشکی شتافتند و برای غربالگری مردم مدتها تلاش کردند تا هر چه سریعتر بتوانند در کاهش شیوع این بیماری اقدام کنند.

انتهای پیام/