رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا لرستان گفت: بیش از ۳۰۰ کلیپ، موشن گرافیک و اینفوگرافیک در راستای پیشگیری از بیماری کرونا تهیه و منتشر شد.

احمد حسین فتاحی در گفت وگو با سفیرافلاک با بيان اين كه وظیفه کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا برعهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اظهارداشت: بیش از ۳۰۰ کلیپ، موشن گرافیک و اینفوگرافیک در راستای پیشگیری از بیماری کرونا تهیه شد و مردم را به طرح در خانه ماندن توصیه کرده‌ایم.


وی افزود: با همراهی مقامات سیاسی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و فرهیختگان مصاحبه هایی برای رعایت این بیماری صورت و اطلاع رسانی شد.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا لرستان گفت: حسب دستور وزیر فرهنگ و ارشاد،همه جشنواره‌ها، برنامه‌های فرهنگی و هنری، فعالیت های سینماها برای قطع زنجیره ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شده است.

به گفته فتاحي  در راستاي مبارزه با كرونا چند جشنواره بزرگ و ملی اعم از جشنواره ملی آیات، موشن گرافیک، جُنگ های شادی وبیستمین جشنواره آیین سنتی و منطقه ای کشور که قرار بود با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد به ميزباني لرستان برگزار شود لغو شدند.


وي به برنامه های کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا لرستان در راستای شعار در خانه ماندن اشاره كرد و گفت: مسابقه کتابخوانی را در دو سطح کتاب اثر مرکب و کتاب سیری در سیره نبوی برگزار و جوایزی اهدا شد.

فتاحي با اشاره به برگزاري مسابقه خاطره نویسی با موضوع کرونا بدون محدودیت سنی بيان كرد: مسابقه شعر با موضوع کرونا در سطح استان و مسابقه محراب در راستای قرآن،عترت و نماز در بستر فضای مجازی برگزار کرده‌ایم که در کنار آن یک پویش با کمک هنرمندان استان ایجاد شد که در این زمینه کلیپ های آموزشی تولید و توسط این هنرمندان هم‌استانی به شکل گسترده‌ای اطلاع رسانی شد.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از خسارت وارد شده به فرهنگ، هنر و رسانه در دوران کرونا خبر داد و تصریح کرد: در این مدت اصحاب فرهنگ و هنر استان در دوران کرونا دچار خسارت شدند و خیلی از برنامه های هنری لغو و چاپ روزنامه ها تعطیل شدند.

 وي افزود:  با یک تیم کارشناسی به صورت دقیق خسارت ها برآورد و طی مکاتبه‌ای در اختیار وزیر ارشاد و دولت قرار گرفت که علاوه بر جبران این خسارت در آینده نزدیک بسته های حمایتی در اختيار این جامعه خدمتگزار قرار مي گيرد.

فتاحي کل خسارت وارد شده از طریق بیماری کرونا به بخش فرهنگ و هنر در اسفند ماه و فروردین ماه در سطح کشور نزدیک به ۹۷۶ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان آن مربوط به استان لرستان است که به تفکیک ۱۵ میلیارد تومان در حوزه فرهنگی، هنری و دینی و ۱۵ میلیارد تومان در حوزه رسانه در استان خسارت وارد شده است.


وی با تأكيد بر اين كه اطلاع رسانی اصحاب رسانه در مبارزه با کرونا یک جهاد رسانه ای است،خاطرنشان كرد: خدمات این قشم کمتر از افرادی که در خط مقدم قرار دارند نیست‌ و با اطلاع رسانی این قشر تا حدودی توانسته ایم این بیماری را کنترل کنیم وانشاالله با کمک مردم و همراهی مسئولین هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره این ویروس منحوس باشیم.

انتهاي پيام/