حجت الاسلام سعيد مهدوی امين گفت: 177 گروه و تشکل استانی در پویش "به توان ما" با محوریت ضدعفونی ،کمک رسانی ،معنویت و انفاق شرکت کردند.

حجت الاسلام سعيد مهدوی امين در گفت و گو با سفیرافلاک در رابطه با عمده فعالیت گروه های جهادی در مساجد در ایام مقابله با کرونا اظهارداشت: شاید عدم برپایی نمازهای جماعت برای جلوگیری از تجمع، در ظاهر وجهه تعطیلی به مساجد داده بود، اما واقعیت امر، مساجد تعطیل نبودند و در این ایام به عنوان مراکزی مهم و فعال در هر محل،خدمات اجتماعی به مردم رائه می دادند.


وی افزود: با همکاری امام جماعت و هیأت امنامسجد، هیئات، بسیجیان پایگاه های مقاومت و گروه های جهادی و تبلیغی محلی برنامه ضدعفونی، توزیع تجهیزات بهداشتی و جمع آوری کمک های مردمی برای کمک به نیازمندان و خانواده های آسیب دیده از کرونا در هر محله با محوریت مسجد انجام می شد.


مهدوی امين عنوان کرد: در این ایام پویش های مختلفی همچون هیات تعطیل نیست، هرخانه یک مسجد در بستر فضای مجازی با همکاری مداحان ،طلبه ها و قاریان انجام شد.

وی با اشاره به برگزاری پویش به توان ما در سطح استان و شروع دوران جدید مساجد در روزهای مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: 177 گروه و تشکل استانی در این پویش با محوریت ضدعفونی، کمک رسانی، معنویت و انفاق شرکت کردند که غالبا شبکه روحانیت، هیاتی ها، مساجد ضمن ضدعفونی، کمک های مردمی را جمع آوری، بسته بندی و بین نیازمندان توزیع می کردند.


مديركل تبليغات اسلامي لرستان تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص فوت شدگان بر اثر کرونا،20 نفر ازطلبه ها در آرامستان ها و غسالخانه های شهرستان ها حاضر شدند تا مراحل غسل،کفن، نماز و دفن انجام شود و بحمد الله با همت، جهاد و نظارت این عزیزان برای تمامی اموات حاصل از این بیماری مراحل غسل،کفن ، نماز ودفن انجام شده است.

انتهاي پيام/