رسانه‌های لرستان با محوریت بسیج رسانه در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با تشکیل قرارگاه ها و راه اندازی پویش ها در فضاي مجازي کار اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری از ویروس کرونا را انجام دادند.

به گزارش سفيرافلاك،از آنجا که رسانه ها در مورد هر اتفاقی اولین ها هستند که پای کار می‌آیند و می‌توانند شرایط به وجود آمده را تغییر دهند با توجه به وظیفه ذاتی خود و به عنوان نماینده مردم کار فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را بر عهده دارند.بعد از شیوع کرونا در کشور، رسانه‌ها و خبرنگاران از همان روزهای ابتدایی با اطلاع رسانی دقیق مردم را از این بیماری معطلع و در زمینه های مختلفی کار آموزش، پیشگیری و نکات بهداشتی را گوشزد نمودند.


نقش مهم رسانه‌ها در این بحران دوچندان بود به طوری که از یک طرف باید با ویروس کرونا می‌جنگیدند از طرف دیگر باید با ویروس شایعاتی که در این زمینه وجود داشت مبارزه می کردند.بسیج رسانه در مبارزه با این ویروس به عنوان یک هماهنگ کننده خوب، رسانه‌ها را به یک هدف سوق داد و در زمینه های مختلف جریان سازی را بوجود آورد.


رسانه‌های لرستان هم با محوریت بسیج رسانه در همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با تشکیل قرارگاه ها در فضای مجازی و با راه اندازی پویش ها کار اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری از ویروس کرونا را انجام داده اند.بسیج رسانه لرستان هم مثل سایر سازمان ها در خط مقدم با این ویروس قرار داشت و با سازماندهی رسانه‌ها در این زمینه نقش بسزایی انجام داد.

رضا مریدی اصل در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهارداشت: رسانه های لرستان در مبارزه با کرونا در همان ابتدای شیوع ویروس با اطلاع رسانی، آموزش و پیشگیری در خط مقدم قرار داشتند.

وی با اشاره به عملکرد بسیج رسانه استان لرستان در مبارزه با کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا در استان یک قرارگاه رسانه ای تشکیل شد که در راستای آن قرارگاه فضای مجازی در اولویت قرار گرفت.

مريدي اصل افزود: بسیج رسانه استان در فضای مجازی یک گروهی با عنوان قرارگاه رسانه‌ای مبارزه با کرونا را تشکیل داد که در این گروه مطالب خام بارگذاری و توسط رسانه ها منتشر می شد.وی گفت: در راستا قرارگاه رسانه ای، پویش های مختلفی در مبارزه با کرونا در شهرستانهای استان راه اندازی شد به طوری که این پویش ها وظیفه آموزش، پیشگیری و توصیه های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا به مردم را بر عهده داشتند.


مسئول رسانه استان لرستان بیان کرد: در راستای هماهنگی مدافعان سلامت، گروه واتساپی متشکل از پرستاران و پزشکان بسیجی به عنوان موسسه خدمات درمانی بسیج با محوریت بسیج جامعه پزشکی شکل گرفت و مطالب مورد نیاز کاردرمانی بارگذاری و مورد استفاده قرار می گرفت.


وی در ادامه به اقدامات جهادی بسیج رسانه استان لرستان در مبارزه با بیماری کرونا اشاره کرد و اظهارداشت: تهیه و توزیع پک ضدعفونی کننده شامل ماسک، ژل و مایع ضدعفونی کننده بین رسانه‌های استان، تهیه و توزیع ۵۰۰ عدد ماسک بین رسانه‌ها استان، ضدعفونی کردن دفاتر مطبوعات و خبرگزاری های استان از جمله اقدامات این سازمان بوده است.


وی درباره اجرای طرح کریمانه گفت: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای طرح کریمانه، در این راستا طرح را به رسانه‌ها اعلام کردیم که در این زمینه به نوبه خودشان وارد عمل شوند با بهترین روش که تبلیغات گسترده این پویش برای شرکت مردم در این طرح می باشد را انجام دهند.مریدی اصل تصریح کرد: طرح کریمانه در قالب رزمایشی از ۱۵ شعبان شروع و نقطه عطف آن تا ۱۵ رمضان است و این طرح ادامه خواهد داشت و سپاه به عنوان مسئول و پرچمدار این طرح معرفی شده و مردم می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب اعلام شده واریز و کمکهای غیر نقدی را با محوریت پایگاهها مشخص شده تحویل دهند.

وي ادامه داد: شناسایی این طرح در دو قالب رخ خواهد داد،اول اینکه افرادی که نیازمند واقعی هستند دوم افرادی که با ورود کرونا آسیب دیده اند شناسایی شده‌اند و کمک‌های جمع‌آوری شده و با برنامه‌ریزی بین آنها توزیع خواهد شد که انشالله این طرح ادامه دار باشد و بتوانيم به همه نیازمندان کمک کنیم.مسئول بسیج رسانه استان لرستان با اشاره به نقش رسانه ها در مبارزه با کرونا گفت: اگر در برنامه‌ای عملیاتی رسانه‌ها در کنار آن نباشند، آن برنامه نمی‌تواند شناخته و موفق باشد و لذا نیاز است در هراتفاق خوب یا بد رسانه ها پای کار باشند و جریان سازی را به وجود آورند.

مريدي اصل خاطرنشان كرد: در سیل اخیر دیدیم که رسانه ها توانستند کشور را به این همدلی و یکصدا برسانند و در بحث کرونا رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا و در این زمینه اطلاع رسانی را به خوبی انجام داده اند، به خصوص در بحث آموزش و پیشگیری پای کار بودند و در حال حاضر می‌توانند در بحث کمک مومنانه با تبلیغ بسیار گسترده نیازمندان را بی‌نیاز کنند.

از آنجا که رسانه ها در دوران بیماری کرونا نقش آگاهی بخشی خود را بخوبی ایفا کرده اند انتظار می رود مردم هم با مشارکت و همراهی بتوانند، بیماری کرونا را مدیریت و آن را شکست دهیم.

انتهاي پيام/