در چهارمين روز متوالی بسته های معیشتی میان خانواده های شناسایی شده در محله درب دلاکان، کرگانه و روستای سراب داراب خرم آباد توزیع شد.

به گزارش سفیرافلاک، بسیج خرم آباد همزمان با شروع ماه مبارک رمضان توزیع بسته های معیشتی میان خانواده های نیازمند با اولویت قشر کارگر و خانواده هایی که تحت هیچ نهادی نیستند را در قالب طرح سراسری کمک مومنانه شروع کرد.

در این راستا با تلاش شبانه روزی پایگاه های مقاومت بسیج در محلات سطح شهر خرم آباد بسیاری از خانواده های بی سرپرست با شرایط نامناسب زندگی، معلولین جسمی، افراد دارای بیماری خاص که تحت پوشش هیچ نهاد و ارگان حمایتی نیستند شناسایی شده اند و از این بسته های حمایتی بهره مند شدند.

این کمک ها روزانه ادامه دارد و در چهارمین روز متوالی بسته های معیشتی میان خانواده های شناسایی شده در محله درب دلاکان، کرگانه و روستای سراب داراب توزیع شد.


حجت الاسلام سید مجتبی نورالحسینی؛ مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه خرم آباد با اشاره به اهمیت موضوع کمک به نیازمندان و فقرا اظهارداشت: مومن اهل مواسات، همدلی، همدردی، ایثار و یاری دهنده دیگران است و به اندازه وسع و توانش کمک می رساند.

وی افزود: اگر در قوم، قبیله و عشیره مان خانواده ای تهی دست و نیازمند وجود دارد باید یاری دهنده آن ها بود.


نورالحسینی خداباوری، اعتقادات راسخ و محکم، زیرکی و هوشیار بودن، امانت داری، انصاف و خودباوری را از دیگر ویژگی های مومنین برشمرد و بیان کرد: خودباوری برای مسلمان خصوصا در جوامع بشری امروز لازم و ضروری است اگر جبهه مسلمانان اعتماد و باور به توان و ظرفیت خود داشت آن زمان به دشمنان اجازه برنامه ریزی و نفوذ نخواهد داد.وی با اشاره به بخشی از بیانیه مهم گام دوم انقلاب رهبری پیرامون افزایش معنویت و اخلاق تصریح کرد: اساس معنویت و اخلاق ایمان است اگر باور و اعتقادات مردم جامعه رشد پیدا کرد به تبع آن ایمان مردم بیشتر می شود.


یکی از محاسن اجرای طرح بزرگ کمک مومنانه در ماه موسوم به انفاق، شناسایی افراد در مناطق و محلات محروم با اوضاع و شرایط نامناسب و استمرار داشتن طرح برای این خانواده هاست.

انتهای پیام/