با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی لرستان، فرماندار و امام جمعه الشتر،طرح تعاونی پرواربندی گوساله 100 راسی در قالب شرکت گرین دام افتتاح شد.

علی آشتاب در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهارداشت: برای افتتاح این طرح حدود ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اشتغال روستاییان و عشایر سرمایه گذاری شده که ۸۰۰ میلیارد تومان آن تسهیلات و ۴۰۰ میلیارد تومان هم سهم آورده متقاضی است.مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به اینکه بانک کشاورزی بانک عامل این طرح می باشد، بیان کرد: بهره‌برداری از این طرح یک فرصت خوبی است که بتوانیم اشتغال زایی را در استان افزایش دهیم که با افتتاح این طرح حدود ۴ نفر اشتغالزایی شده است.


وی اظهارداشت: تا به حال در سطح استان ۱۲۱۷ طرح موفق به عقد قرارداد و بالغ بر ۲۲۳ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و پیش بینی می شود در این راستا بیش از پنج هزار و ۲۰۰ نفر در سطح استان اشتغال زایی شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان طرح در دست بررسی است، تصریح کرد: با مصوب۵۰ طرح نیمه‌تمام متقاضی تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان در سطح استان،امیدواریم با تزریق این اعتبار بتوانیم ۵۰ طرح را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.


آشتاب با اشاره به هفته کار و کارگر گفت: این هفته فرصتی است تا از مقام شامخ کارگران تجلیل شود به خصوص کارگرانی که در بخشهای درمانی فعالیت می کنند و جزء گمنام های نظام سلامت به شمار می آیند و کمتر از آنها یاد می شود، از آنجا که خدمات آنها کمتر از پزشکان و پرستاران نیست باید آنها را ستایش کرد که در این هفته از آنها تقدیر خواهیم کرد.

انتهاي پيام/