11 اردیبهشت ماه روز کارگر نامگذری شده، کارگرانی که در عرصه تولید و اقتصاد نقش بسیار مهمی دارند و با توان و تلاش برای مقابله با تحریم ها ایستاده اند.

به گزارش سفیرافلاک کارگران قشری زحمت کش در جامعه هستند که در تولید و چرخاندن چرخ های اقتصاد کشور نقش مهمی دارند، این افراد در سنگر تولید با دل و جان تلاش می کنند.

جهش تولید و همچنین توسعه در هر کشور در راستای تلاش های کارگرانی است که در عرصه تولید همیشه پیشقدم بوده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقداماتی چشمگیر انجام داده اند.

سالهاست که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در نامگذاری شعار سال از تولید و حمایت استفاده می کنند که نشان دهنده اهمیت تولید در کشور بوده و با رونق تولید می توان در بخش های مختلف می توان پیشرفت ها و موفقیت هایی را کسب کرد

تلاش کارگران، تحریم های ظالمانه را بی اثر کرد

دشمنان با تحریم های ظالمانه قصد دارند که ضربه هایی را در بخش های مختلف به کشور وارد کنند، وقتی دشمن در جنگ تحمیلی و برنامه های شوم و توطئه های خود برای کشور ناامید شد دست به تحریم های اقتصادی زد در حالی که این تحریم ها به فرصت تبدیل شدند.

فشار بیشتر مهمترین هدف دشمن در تحریم ها بود اما امروز کارگران در تولید گام هایی مهم برداشته و نقش خود را برای بی اثر کردن تحریم های دشمن نشان می دهند.

کارگران با کار و تلاش مضاعف در واحدهای تولیدی و بخش های مختلف نشان داده اند که توان تولید را دارند و تحریم ها نمی تواند اهرمی برای فشار به ملت باشد و روز به روز در سنگر تولید آنچنان قوی عمل می کنند که مانند همیشه نقش خود را به دنیا نشان می دهند.

مسئولان حمایت از کارگران را در اولویت قرار دهند

جامعه کارگری نیاز به حمایت دارند، حمایت هایی که انگیزه را در کارگران افزایش می دهد از جمله حقوق و مزایای این قشر زحمتکش و دیگر این که امنیت شغلی آنها بیشتر از همیشه مورد توجه باشد.

متاسفانه نبود امنیت شغلی و قراردادهای کوتاه مدت سبب شده تا بسیاری از کارگران از امنیت شغلی برخوردار نباشند و همیشه دلهره و نگرانی از بیکار شدن را داشته باشند که مسئولین باید به این قشر توجه ویژه ای داشته باشند.

کارگران در خودکفایی کشور نقش بسیار مهمی دارند تا جایی که با دستان توانمند و پرتلاش خود اقدامات بی نظیری انجام داده اند و تحقق شعار سال در گرو تلاش های کارگران در واحدهای تولیدی است.

حمایت از تولید داخلی وظیفه ای همگانی

در جای جای کشور ما واحدهای تولیدی زیادی فعال هستند که هر کدام محصولاتی را تولید می کنند، خرید این محصولات داخلی تضمین حمایت داخلی بوده و سبب می شود که با خرید هر محصول تولید داخلی علاوه بر رونق تولید، به اشتغال کارگران کمک کنیم.

گرچه برخی از محصولات خارجی در بازار به رقابت آمده اند اما وقتی کالایی مشابه آن در داخل تولید می شود می توان با خرید این کالاها در تحقق شعار سال و حمایت از تولید و کارگران ایرانی نقش خود را ایفا کنیم.

با خرید محصولات خارجی در واقع سبب می شویم تا کارگران یک واحد تولیدی از کار بیکار شوند و تولید با مشکل موجه شود در حالی که محصولات ایرانی گاهی با همان کیفیت و یا کیفیتی بالاتر در بازار وجود دارد و باید تلاش کنیم تا برای حمایت از کارگران، از کالاهای داخلی خریداری کنیم.

این روزها کارگران با مشکلات زیادی روبرو هستند، مشکلات معیشتی که گاهی کفاف هزینه های اولیه زندگی آنها را نمی دهد و می طلبد مسئولین مربوطه و متولیان امر در این راستا تلاش کنند.

افزایش و رونق تولید نقشی مهم در بی اثر کردن تحریم ها

عبدالعی گیوه کی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: کارگران ارزشمندترین طبقه جامعه هستند که بوسه پیامبر (ص) بر دستان کارگر نشان دهنده عظمت کارگران است.

وی افزود: حل مشکلات اقتصاد و تولید با دستان توانمند کارگران امکان پذیر است و بهبود و افزایش تولید می تواند در بی اثر کردن تحریم ها نقشی بسیار مهم داشته باشد.

گیوه کی با تاکید بر اهمیت و توجه به کارگران گفت: کارگران سرمایه های انسانی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و هر جایی که به کارگران توجه بیشتر شده بازخورد آن دیده شده است که ضروری است در همه بخش ها به کارگران توجه ویژه ای شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: بهترین هدیه در روز کارگر پیگیری مطالبات کارگران است و کارگران بدانند که ما همیشه پیگیر کارهای آنان هستیم و حامی آنان خواهیم بود.

احیای 20 واحد تولیدی در بروجرد

وی اضافه کرد: در سال گذشته 20 واحد تولیدی راکد در شهرستان بروجرد که به دلیل مشکلاتی تعطیل شده بودند، دوباره با پیگیری های فراوان احیا شدند.

گیوه کی عنوان کرد: سال گذشته بازرسی از 1681 کارگاه ها تولیدی، بازنشسته کردن 283 نفر از کارهای زیاد آور، پرداخت بیمه بیکاری به 641 نفراز کارهای صورت گرفته در شهرستان بروجرد بوده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: همچنین در سال گذشته 1393 پرونده روابط کار تشکیل شد که از این تعداد 50 درصد به صلح و سازش انجامید و مابقی در دست بررسی هستند.

وی بیان کرد: 238 نفر از طریق کاریابی هامشغول به کار شدند، یارانه دستمزد به 129 نفر پرداخت شد و مشوق های بیمه ای برای 95 نفر اجرا شد.

گیوه کی با اشاره به این که 340 تعاونی در شهرستان بروجرد وجود دارد اضافه کرد: پارسال از این تعداد تعاونی 15 هزار و 870 دلار صادرات صورت گرفت.

پرداخت بیش از 32 میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال روستایی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: سال گذشته 32 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات از محل توسعه صندوق ملی برای اشتغال روستایی پرداخت شد که این میزان تسهیلات 983 مورد اشتغالزایی به دنبال داشته است.

وی اظهار داشت: در بخش اشتغال فراگیر نیز 16 میلیارد و 500 میلیون تومان در قالب 104 طرح پرداخت شده که اشتغال 459 نفر را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/