امام جمعه پلدختر گفت: ملت ایران در بین دیگر ملت های دنیا با همین امر پسندیده همدلی و انفاق متمایز هستند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی در گفت وگو با سفیرافلاک با بیان اینکه کمک مومنانه ظرفیت مناسبی برای همدلی است، اظهارداشت: ملت ایران در بین دیگر ملت های دنیا با همین امر پسندیده همدلی و انفاق متمایز هستند.


امام جمعه پلدختر بیان کرد: کمک مومنانه از تدابیر به هنگام وموثر مقام معظم رهبری در راستای کمک به خانواده های آسیب دیده از کرونا صورت گرفت.


وی با اشاره به مشکلات کرونایی اروپایی ها در تامین اقلام بهداشتی عنوان کرد: ملت ایران که ملت آزموده سختی ها هستند در مقابله با کرونا نشان دادند ملتی موفق هستند.


موسوی تصریح کرد: وقتی خانواده ای با کمترین وضعیت بنیه مالی با کمترین چیزی که در اختیار دارد می آید و با مقدار پول کمی در رزمایش کمک مومنانه شرکت می کند این یعنی ایثار و فداکار ایرانیان برای هم است.

امام جمعه پلدختر با اشاره به آغاز رزمایش کمک مومنانه از نیمه شعبان گفت: این حرکت پسندیده مردمی تا عید فطر ادامه دارد، مانند جشن نیکوکاری عمل می‌شود با این تفاوت که امسال جامعه هدف تنها مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیست و هر شهروند پلدختری نقش یک خیر را دارد.


به گفته وی مساجد به بهانه ویروس کرونا تعطیل شده و نماز جماعت و دعاها در آن به ویژه در ماه رمضان برگزار نمی‌شود اما با این کار مسجد پایگاهی برای جمع آوری این کمک‌ها باشد و هرکس به سهم خود در این رزمایش شریک باشد.


موسوی یادآور شد: مساجد در ماه مبارک رمضان فعال و پایگاه های مقاومت بسیج متولی امر برگزاری رزمایش «کمک مومنانه» می‌شوند و نباید موازی کاری صورت گیرد.


وی خاطرنشان کرد: در زمان وقوع سیل بهار سال گذشته شاهد همدلی و انفاق گسترده ملت ایران نسبت به مردم سیل زده پلدختر ومعمولان بودیم و امروز هم در مقابله با کرونا شاهد اتفاقات خودجوش مردمی به مانند ۸سال دفاع مقدس هستیم.

انتهای پیام/