فرمانده سپاه چگنی گفت: با راه اندازی ۶ کارگاه تولیدی ماسک در سطح شهرستان چگنی 148هزار عدد ماسک توسط گروه های جهادی تولید شده است.

سرهنگ پاسدار محمد علیزاده در گفت و گو با سفیرافلاک در رابطه با اقدامات سپاه چگنی در مقابله با بیماری کرونا اظهارداشت: نیروهای بسیج و سپاه از آغاز شیوع این بیماری به صحنه آمده و در کنار مدافعان سلامت به مردم خدمت رسانی کرده و تا ریشه کن کردن این ویروس هم در کنار مردم خواهند ماند.


فرمانده سپاه چگنی با قدردانی از تلاش های مدافعان سلامت و امنیت  در سفید بودن وضعیت شهرستان چگنی، گفت: سپاه و بسیج علاوه بر حفاظت و دفاع از دستاوردهای انقلاب و تامین امنیت پایدار؛ هم اکنون در صحنه حضور یافته و همه ظرفیت ها را برای مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم پای کار آورده است.


‌وی افزود: از ابتدای کرونا تا کنون  سه هزار لیتر وایتکس۱۰۰کیلوگرم کلر و هزار لیتر آب ژاول در بین روستاهها در سطح شهرستان توسط پایگاه های مقاومت بسیج توزیع شده است.


علیزاده گفت: با راه اندازی ۶ کارگاه تولیدی ماسک در سطح شهرستان چگنی ۱۴۸هزار عدد ماسک توسط گروه های جهادی تولید شده است.


به گفته وی تاکنون ۵۲هزار لیتر مواد ضد عفونی توسط گروههای جهادی سطح شهر و روستاههای شهرستان چگنی را ضدعفونی کرده اند.


وی همچنین از تهیه ۱۰۰۰پک غذایی خبر داد و گفت: این پک معیشتی در بین آسیب دیدگان از کرونا در روز اول ماه مبارک رمضان در قالب رزمایش کمک مومنانه در مرحله اول توزیع شده است و مرحله دوم در نیمه دوم همین ماه ادامه دارد و همچنین تهیه و توزیع آب میوه بین بیماران کرونا انجام شده است .


علیزاده با اشاره به این که نیروهای جهادی به صورت شبانه روزی در کنار شبکه بهداشت و درمان چگنی بوده اند، بیان کرد: طی سه مرتبه بسیج به کمک شبکه بهداشت شهرستان شتافته و کلیه خانوارهای این شهرستان را غربالگری کرده و ۲۰هزار نفر در ورودی شهرها تب سنجی شده اند.

فرمانده سپاه چگنی عنوان کرد: در کنار هر بهورز در خانه های بهداشت ما یک تیم دو نفره از بسیج داشته ایم که به افرادی که به کرونا مبتلا شده اند خدمت رسانی کرده اند و در هر روستا یک تیم گندزدایی چهارنفره کار ضدعفونی و گندزدایی را انجام داده است.

انتهای پیام/