حجت الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی از پیشروی لرستان در رزمایش کمک مومنانه در کشور خبر داد.

حجت الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گفت وگوی اختصاصی با سفیرافلاک اظهارداشت: در استان لرستان در هر شهرستانی هر کدام از اصناف در محله‌های مختلف در راستای رزمایش کمک مومنانه یا در حال جمع آوری و یا در حال توزیع کمک‌های مومنانه هستند و لرستان جزء بهترین استان های کشور و پیشرو در این زمینه است.


وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در استان در همان ابتدا همه حمایت ها به سمت مدافعان سلامت در جهت تهیه اقلام برای مبارزه با این بیماری قرار گرفت،گفت: با گسترش شیوع این بیماری کار ضدعفونی، تولید ماسک و الکل به سمت بهداشت جامعه پیشروی کرد و با ادامه این روند بیماری کرونا در استان معیشت مردم تحت تاثیر قرار گرفت و تا به حال عده ای که طعم نیازمندی را نچشیده بودند به یکباره دچار فقر شدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: افرادی وجود داشت که معیشت آنها از تهیه فعالیت های روزانه تامین می شد و پشتوانه مالی نداشتند و بیشتر کسب و کارها تعطیل شدند که در این زمینه استان و کشور وارد یک رویداد جدیدی شد و آن جامعه هدف نیازمند کمیتشان اضافه شد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری در راستای کمک مومنانه،گفت: با این شرایط مقام معظم رهبری وارد عرصه شدند و از همه عوامل به خصوص از رعایت جایگاه مواسات در فرهنگ اسلامی و جایگاه معنوی در ماه مبارک رمضان استفاده کردند و گفتند چه خوب است یک رزمایش مواساتی در کشور اتفاق بیفتد و کمک مومنانه به خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا صورت بگیرد.

به گفته وی با فرمایش مقام معظم رهبری همه افراد جامعه اعم از جوانان انقلابی، گروه‌های جهادی، ادارات، سازمانها، ارگانها، مردم به میدان آمدند و افتخار آفریدند و باید مدال افتخار را به ملت داد.


وی بیان داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمانها و ارگانهای دولتی همچون بهزیستی، کمیته امداد، ستاد مشارکت های مردمی، گروه های جهادی، مداحان، جمعیت روحانیون، ائمه جماعات و غیره در همان ابتدای این رزمایش پای کار بودند و کمک کردند.


نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه سپاه بعنوان متولی رزمایش کمک مومنانه انتخاب شد، گفت: برای شناسایی افراد آسیب دیده از بیماری کرونا توسط سپاه استان که متولی این کار بود تقسیم کار شده و گروه های جهادی، پایگاه های بسیج در سطح استان و مراکز نیکوکاری شروع به فعالیت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی عنوان کرد: در اولین مرحله رزمایش کمک مومنانه در استان حدود ۲۰ هزار بسته معیشتی و غیرنقدی جمع آوری و بین نیازمندان در سطح استان توزیع شد که علاوه بر این کمک هایی هم به صورت محله محور توسط مردم انجام می‌شود که همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/