مهدی پازوکی از مصدوم شدن ۲۵ نفر و نداشتن تلفات جانی در مناطق زلزله زده استان لرستان خبر داد.

مهدی پازوکی در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهارداشت: امروز دو زلزله در استان یکی ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه به بزرگی ۵.۱ ریشتر به مرکزیت فیروزآباد شهرستان سلسله و زلزله دیگری ساعت ۱۲ و ۴۸ دقیقه به بزرگی ۳.۳ به مرکزیت شهرستان دوره چگنی رخ داده است.

سرپرست مدیریت بحران لرستان بیان کرد: بر اساس آخرین گزارش ستاد مدیریت بحران که از فرمانداران و دستگاههای خدمات رسان دریافت کرده ایم، خوشبختانه هیچ تلفات جانی در مناطق زلزله زده وجود نداشته است.

به گفته پازوكي حدود ۲۵ نفر در سطح استان مصدوم شده كه پس از مراجعه به بیمارستان ها به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند و بیشتر حادثه رخ داده برای این افراد در اثر زلزله نبوده و در حین خروج از منزل و محل کار ناشی از ترس و وحشت رخ داده است.

سرپرست مدیریت بحران لرستان با اشاره به اینکه همه دستگاه های خدمات رسان در حال آماده باش می باشند، گفت: از لحاظ تخریب ساختمان ها خوشبختانه در هیچ یک از شهرستان‌ها ساختمان تخریبی نداشته‌ایم و بیشتر در راستای آسیب های مالی به مناطق روستایی که ساختمان های فرسوده، خشتی و گلی می باشند که تیم های ارزیابی در حال بررسی هستند و فعلاً برآورده خسارتی اعلام نشده است.

وی اضافه کرد: از مردم تقاضا داریم با توجه به پس لرزه های که هنوز شکل نگرفته اند، ضمن حفظ خونسردی تا زمان عادی شدن هوشیار باشند.

پازوكي گفت: به تمام فرمانداران، بخشداران و دستگاههای خدمات رسان در سطح استان ابلاغ شده که در حال آماده باش کامل باشند تا در صورت بروز اتفاق آماده ارائه خدمت باشند.

انتهاي پيام/