حجت الاسلام والمسلمين سيد احمدرضا شاهرخي گفت: این کار بزرگ و خیرخواهانه رزمایش کمک مومنانه نماد و الگويي برای سایر کشورها شد و فرهنگ غنی اسلامی در این زمینه خودش را نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در گفت وگو با سفیرافلاک در رابطه با اجرای مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در لرستان با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی و در قرآن و روایات سه نوع بخشش، انفاق مواسات و ایثار مطرح شده است، اظهارداشت: انفاق به این معناست که شخصی امکانات مالی منقول و غیرمنقولی دارد و اضافه هزینه مالی خود را بخشش و انفاق می کند، مواسات یعنی آنچه که خودم دارم با دیگری و آنچه که او نیاز دارد شریک می کنم.

وی افزود: ایثار هم به معنای کسی که خودش نیاز دارد و شخص دیگری هم نیاز دارد در اینجا نیاز دیگری را بر نیاز خود ترجیح می‌دهد ایثار می گویند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی شیوه مومنین و انسانهای خردمند همیشه بحث انفاق و مواسات وجود داشته است،گفت: یک انسان خردمند و هوشمند از اموالی که دارد می خواهد نامش جاودانه بماند و این جزء فطرت انسان است و نهاد انسان به سوی خوبی ها تمایل دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه مواسات در درون خود انسان وجود دارد،عنوان کرد: کسانی هستند که دین و ایمان قوی ندارند ولی خدا در فطرت و نهاد آنها نوری قرار داده که جهت آنها به سمت خوبیها باشد و در کار خیر شرکت می کنند و در باب مومنین این مسیر پر رنگ تر به چشم می خورد و خداوند پاداش هایی در این زمینه قرار داده که خود به خود باعث انگیزه در کار خیر می شود.

وی با تأکید بر اینکه در ماه مبارک رمضان کاری که برای رضای خدا و در راستای مواسات صورت بگیرد مطمئناً پاداش نفیسی نزد پروردگار خواهد داشت، خاطرنشان کرد:  اگر بتوانیم در این ماه به نیازمندان و جامعه هدف کمک کنیم، پاداش غیر قابل بیان نصیبمان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان با اشاره به این که خیرین و محسنین همیشه پای کار هستند، بیان کرد: با کمک خیرین و مردم امیدواریم با توجه به پیشینه اسلام که مواسات وجود داشته این همدلی و کمک ها همچنان ادامه و منوط به ماه خاصی نباشد تا انشاالله هیچ نیازمندی در سطح استان وجود نداشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به این که لرستانی ها به مهمان نوازی و مهربانی معروفند، گفت: انتظار می‌رود مسئولین هم در سالی که به نام جهش تولید است تمام همت شان با کار و همت مضاعف، کار انبوه و متراکم مبتنی بر علم و درایت، کار تولید همراه با شتاب، به کار ببندند که این جهش تولید رقم بخورد و اوضاع اقتصادی استان پیشرفت کند.

وی یادآور شد: این کار بزرگ و خیرخواهانه رزمایش کمک مومنانه نماد والگویی برای سایر کشورها شد و فرهنگ غنی اسلامی در این زمینه خودش را نشان داد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: الحمدالله در حال حاضر جنب و جوش و فعالیت همه مردم و سازمانها، ارگانها و گروه‌های مختلف در راستای کمک مومنانه وجود دارد و یک روند خیلی خوبی در پیش روست و اخیراً هم توسط ستاد اجرایی فرمان امام در سطح استان حدود ۲۵ هزار بسته معیشتی توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/