امیر رضاییان گفت: روند مراجعین به‌شدت صعودی شده است که این به عدم رعایت فاصله اجتماعی و نادیده گرفتن هشدارها برمی‌گردد.

امیر رضاییان در گفت وگو با سفیرافلاک با بیان اینکه تا امروز حدود ۲۴۵ نفر از دلفان به ویروس کرونا مبتلا شده اند،اظهارداشت: روند مراجعین به‌شدت صعودی شده است که این به عدم رعایت فاصله اجتماعی و نادیده گرفتن هشدارها برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه اعلام خطر می‌کنم، تصریح کرد: هیچ‌چیز از نظر فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود، متأسفانه مراسمات عزاداری همچنان با ازدحام برگزار می شود و مردم هنوز کرونا را جدی نگرفتند.


رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان خاطرنشان کرد: این روندافزایشی متأسفانه گریبان روستا‌های دلفان را گرفته است که ما در شبکه بهداشت با همکاری نهاد‌های ذیربط در حال غربالگری و کنترل این بیماری هستیم.


رضاییان بیان کرد: بعد از قرنطینه شدن روستاهای فتاح آباد در میربگ و میان چغا در کاکاوند سومین روستایی که نیاز است قرنطینه شود روستای حسن آباد خاوه است که مورد کرونایی مثبت زیادی داشته است.


وی اظهارداشت: در صورتی که مردم ما فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند و بدون توجه به هشدارها در معابر و خیابان ها اینگونه حضور داشته باشند در آینده نزدیک با موج جدیدی از شیوع کرونا مواجه خواهیم بود.رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان اضافه کرد: ترددهای غیرضروری شهروندان در مناطق مختلف شهر باعث می‌شود افراد ناقل بیماری،ویروس را بیشتر به دیگران منتقل کنند و همین امر گسترش بیماری را در پی خواهد داشت.


رضاییان در خصوص دلایل افزایش شمار مبتلایان طی روزهای اخیر در دلفان گفت: یکی از دلایل این افزایش، شناسایی بیشتر افراد مبتلا به کرونا در دلفان و افزایش بیماریابی در این شهرستان است.

انتهای پیام/