مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه خرم آباد گفت: برقراري امنيت اجتماعي، تقويت بنيه دفاعي، رفع مشكلات اقتصادي از پيامدهاي مثبت كمك مومنانه در اجتماع است.

حجت الاسلام دکتر جواد صیادی در گفت وگو با سفیرافلاک با اشاره به ضرورت بهره بردن از ایام ماه ضیافت الهی اظهارداشت: رمضان، نسیم الهی است که باید در معرض آن قرار گرفت ،صدقه و انفاق کردن در این ماه بسیار سفارش شده است بطوری که یک ریال صدقه در این ماه ثوابش بی حد و اندازه خواهد بود.


وی از آیه ۸ سوره انسان پیرامون اطعام یتیمان، اسیران و مسکینان یاد کرد و افزود: امیر مومنان حضرت علی (ع) به همراه حضرت فاطمه (س) و فرزندانشان در حالی که روزه بودند سه روز متوالی افطار خود را در راه رضایت پروردگار به نیازمندان دادند لذاچنین عملی مؤمن را به مثابه کوه ،راسخ نگه داشته و مانع از تزلزل و لرزش او می شود.


مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه خرم آباد در رابطه با آثار انفاق در جامعه بیان کرد: برقراری امنیت اجتماعی، تقویت بنیه دفاعی، رفع مشکلات اقتصادی از پیامدهای مثبت کمک مومنانه در اجتماع است.


وی تصریح کرد: در بحبوحه جنگ تحمیلی بسیاری از مردم ما حتی روستاییان و زوج های جوان دارایی های خود را در مسیر حفظ جبهه اسلام و پیروزی رزمندگان انفاق کردند؛لذا رفع مشکلات امروز که بسیاری از کسبه و کارگران شغل خود را بواسطه بیماری کرونا از دست داده اند همکاری و کمک همگان را می طلبد.


این کارشناس مذهبی با تاکید بر ضرورت انفاق هرچند به اندازه اندک عنوان کرد: قرارگرفتن در زمره صالحین، تزکیه روح و نفس، افزایش مال، پاک شدن از گناهان، رستگاری، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن باطنی و بیرونی ،خداترسی و تقوا از آثار مترتب بر انفاق در راه خداوند است.

انتهای پیام/