شهرستان چگنی با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، خود مراقبتی و همکاری مردم این شهرستان با مسئولین، توانست تنها شهرستان با وضعیت سفید در استان لرستان اعلام شود.

به گزارش سفیرافلاک، با شیوع ویروس کرونا در لرستان، مسئولین شهرستان دوره چگنی توسط شبکه بهداشت و درمان با توجه به حساسیت شیوع کرونا، آموزش های  لازم را در همان ابتدا به مردم  ارائه کردند و در این راستا بلافاصله تیم های واکنش در شبکه بهداشت و درمان تشکیل شد و تیم های غربالگری متشکل از پرسنل شبکه بهداشت و درمان، بسیج و سپاه تست های غربالگری را انجام دادند.

گروه های جهادی اعم از طلاب، بسیج، مردمی و… شهرستان چگنی برای مبارزه با بیماری کرونا با همکاری شبکه بهداشت و درمان در همان ابتدا شروع به گندزدایی و ضدعفونی سطوح، منازل ومعابر سطح، تولید و توزیع ماسک و الکل کردند و تقریبا تمام شهرستان مورد پوشش قرار گرفت.

وزارت بهداشت وضعیت سفید کرونایی در شهرستانها را بر اساس میزان مرگ و میر و بستری در دو سه هفته اخیر اعلام کرده است که این به معنی ریشه کن کردن و نبود ویروس کرونا در منطقه نیست و شهرستان چگنی را در ۱۴ اردیبهشت ماه ۹۹ با رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، خود مراقبتی  مردم این شهرستان،تنها شهر استان لرستان با وضعیت سفید اعلام شد.

 مردم این شهر با درایت و سطح بالای آگاهی خود و با تفسیر و برخوردی عاقلانه و معقولی که از روز اول شیوع با این ویروس منحوس داشتند، توانستند با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی وضعیتی به رنگ سفید برای خود رقم بزنند.

مردم شهرستان چگنی با در اولویت قرار دادن مبارزه با این ویروس و رعایت نکات مسائل ایمنی و خود مراقبتی و کمک به مسئولین شهرستان در این راه پر پیچ و خم با دست خالی موفق به کنترل آن شدند.

حجت الاسلام محمدحسین سوری در گفت وگو با سفیرافلاک،می گوید: شهرستان چگنی با داشتن بیش از ۴۱ هزار جمعیت به عنوان تنها شهرستان،وضعیت سفید استان اعلام شده که این به خاطر زحمات کادر شبکه بهداشت و درمان و همچنین رعایت کردن اصول بهداشتی از جانب مردم بوده است.


وی بیان می کند: وضعیت سفید کرونایی به این معناست که باید از این به بعد بیشتر مراعات و اصولی که از نظر بهداشت مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، نکات بهداشتی مد نظر است را بیشتر رعایت کنیم و در صورت باز شدن مصلی و برگزاری نماز جمعه حتما باید با فاصله اجتماعی و از مُهر و سجاده شخصی استفاده کنیم.

سرهنگ محمد علیزاده درگفت وگو با سفیرافلاک، می گوید: با توجه به وضعیت سفید بودن شهرستان چگنی باید از مردم،گروه های جهادی و بخصوص مدافعان سلامت که در مبارزه با این بیماری قرار دارند، تقدیر و تشکر کنیم و سپاه و بسیج علاوه بر حفاظت و دفاع از دستاوردهای انقلاب و تامین امنیت پایدار، از همه ظرفیت ها برای مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم پای کار بوده است.

فرمانده سپاه چگنی بیان می کند: با راه اندازی ۶ کارگاه تولیدی ماسک در سطح شهرستان چگنی ۱۴۸هزار عدد ماسک توسط گروه های جهادی تولید شده است.


وی اظهارمی کند: در سه مرحله بسیج به کمک شبکه بهداشت شهرستان چگنی شتافته و کلیه خانوارهای این شهرستان را غربالگری کرده  و ۲۰هزار نفر در ورودی شهرها را تب سنجی کرده اند.

علیزاده می افزاید: نیروهای جهادی به صورت شبانه روزی در کنار شبکه بهداشت و درمان چگنی بوده اندو در کنار هر بهورز در خانه های بهداشت ما یک تیم دو نفره از بسیج داشته ایم که خدماتی به افرادی که به کرونا مبتلا شده اند را ارائه و در هر روستا یک تیم گندزدایی ۴نفره کار ضدعفونی و گندزدایی را انجام داده اند.

محمد ناصری در گفت وگو با سفیرافلاک، می گوید: وزارت بهداشت وضعیت سفید کرونایی را بر اساس میزان مرگ و میر و بستری در دو سه هفته اخیر اعلام کرده است که این به معنی ریشه کن کردن نبود ویروس کرونا در منطقه نیست بلکه ویروس کرونا وجود دارد و باید کماکان اقدامات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی،رعایت پروتکل های بهداشتی و… رعایت شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان چگنی بیان می کند: وضعیت سفید کرونایی اول نتایج زحمات خود مردم بوده است و سپس شبکه بهداشت و درمان و معاونین، استاندار و فرماندار چگنی، فرمانده سپاه استان و چگنی؛ دهیاران و به خصوص گروه های جهادی بوده است که همگام با بهورزان و دهیاران تلاش نموده اند.

لازمه وضعیت سفید کرونا در چگنی؛ رعایت کردن پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی از جانب مردم،پیگیری های مسئولین استانی و شهرستانی و غربالگرهایی که توسط شبکه بهداشت و درمان و با همکاری سپاه شهرستان انجام شده، بوده است.

حال مردم فهیم چگنی باید آگاه باشند گرفتن مراسمات سوگواری، عزا ،جشن و سرور قطعا و بدون هیچ شکی دعوت مستقیم و با آغوش باز از کرونا به این شهرستان است و مردم نباید با شنیدن خبر وضعیت سفید در این شهرستان به تفسیر غلط در ذهن خود کنترل این ویروس منحوس را به اشتباه بعنوان ریشه کن کردن و اتمام کار آن تعبیر کنند، که زنگ خطری جدی برای شروع تازه کرونا می باشد.

انتهای پیام/