مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه خرم آباد گفت: برقراري امنيت اجتماعي، تقويت بنيه دفاعي، رفع مشكلات اقتصادي از پيامدهاي مثبت كمك مومنانه در اجتماع است.

حجت الاسلام دكتر جواد صيادي در گفت وگو با سفيرافلاك با اشاره به ضرورت بهره بردن از ايام ماه ضيافت الهي اظهارداشت: رمضان، نسيم الهي است كه بايد در معرض آن قرار گرفت ،صدقه و انفاق كردن در اين ماه بسيار سفارش شده است بطوري كه يك ريال صدقه در اين ماه ثوابش بي حد و اندازه خواهد بود.


وي از آيه 8 سوره انسان پيرامون اطعام يتيمان، اسيران و مسكينان ياد كرد و افزود: امير مومنان حضرت علي (ع) به همراه حضرت فاطمه (س) و فرزندانشان در حالي كه روزه بودند سه روز متوالي افطار خود را در راه رضايت پروردگار به نيازمندان دادند لذاچنين عملي مؤمن را به مثابه كوه ،راسخ نگه داشته و مانع از تزلزل و لرزش او مي شود.


مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه خرم آباد در رابطه با آثار انفاق در جامعه بيان كرد: برقراري امنيت اجتماعي، تقويت بنيه دفاعي، رفع مشكلات اقتصادي از پيامدهاي مثبت كمك مومنانه در اجتماع است.


وي تصريح كرد: در بحبوحه جنگ تحميلي بسياري از مردم ما حتي روستاييان و زوج هاي جوان دارايي هاي خود را در مسير حفظ جبهه اسلام و پيروزي رزمندگان انفاق كردند؛لذا رفع مشكلات امروز كه بسياري از كسبه و كارگران شغل خود را بواسطه بيماري كرونا از دست داده اند همكاري و كمك همگان را مي طلبد.


اين كارشناس مذهبي با تاكيد بر ضرورت انفاق هرچند به اندازه اندك عنوان كرد: قرارگرفتن در زمره صالحين، تزكيه روح و نفس، افزايش مال، پاك شدن از گناهان، رستگاري، ايستادگي و مقاومت در برابر دشمن باطني و بيروني ،خداترسي و تقوا از آثار مترتب بر انفاق در راه خداوند است.

انتهاي پيام/