محمد پارسا گفت: 740 نفر از ایتام شهرستان بروجرد تحت پوشش حامیان قرار دارند و هر ماه مبالغی به حساب آنها پرداخت می شود.

محمد پارسا رئیس کمیته امداد بروجرد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهارداشت: کمیته امداد در بخش های مختلف، خدمات مورد نیاز را به افراد تحت پوشش ارائه می دهد که تحت پوشش قرار دادن ایتام یکی از برنامه های موفق کمیته امداد است.

وی افزود: هر ساله طرح اکرام ایتام در ماه رمضان همزمان با شب های قدر و سالروز شهادت حضرت علی(ع) اجرا می شود که حامیان، ایتام را انتخاب و سرپرستی آنها را بر عهده می گیرند.

پارسا تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا و وضعیت مساجد، هنوز تصمیمی مبنی بر این که این طرح در مساجد اجرا شود و یا به گونه ای دیگر برگزار شود، گرفته نشده اما به محض تصمیم گیری نحوه حامی یابی اطلاع رسانی می شود.

رئیس کمیته امداد بروجرد با اشاره به این که ۷۴۰ نفر از ایتام بروجرد تحت پوشش قرار دارند گفت: این تعداد در طرح اکرام ایتام و محسنین تحت پوشش ۳۰۰۰ حامی قرار دارند و حدودا به ازای هر یتیم، چهار حامی وجود دارد.

وی بیان کرد: حامیان به صورت مستقیم هر ماه مبلغی را به حساب ایتام تحت پوشش واریز می کنند که ایتام از سن کودکی تحت پوشش قرار می گیرند که بخشی از این ایتام دانش آموز و تعدادی هم دانشجو هستند و حامیان آنها را برای ادامه تحصیل حمایت می کنند.

پارسا عنوان کرد: این طرح در شهرستان بروجرد بسیار مورد استقبال قرار دارد و هر ساله حامیان زیادی برای سرپرستی ایتام اقدام می کنند و با الگوگیری از امام علی(ع) به کودکانی یتیمی که نیازمند یاری هستند، کمک می کنند.

انتهای پیام/