علی آشتاب گفت: افراد واجد شرایط بیمه بیکاری که پیامک به آنها ارسال شده، ظرف ۱۲ ساعت در این سامانه شماره حساب و نام بانک مورد نظر را معرفی کنند.

علی آشتاب در گفت وگو با سفیرافلاک، با اشاره به این که نزدیک به ۱۴ هزار نفر در استان در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند و طبق آخرین آمار ۹ هزار و ۶۸ نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند، اظهار داشت: از دیشب ارسال پیامک برای افراد واجد شرایط شروع شده و افرادی که پیامک برای آنها ارسال شده، باید ظرف ۱۲ ساعت در سامانه بیمه بیکاری شماره حساب و نام بانک مورد نظر را معرفی کنند.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی لرستان با اشاره به اینکه هیچ نیازی به مراجعه حضوری در ادارات تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی شهرستان های استان نیست و تمام کار و فرآیند به شکل سیستمی انجام می شود، بیان کرد: متقاضیانی که واجد شرایط تشخیص داده شده اند و پیامک برای آنها ارسال شده بایستی در معرفی شماره حساب دقت لازم را داشته باشند در غیر اینصورت مسئولیت آن بر عهده فرد متقاضی است.

وی افزود: بعد از معرفی شماره حساب و نام بانک مورد نظر کار بررسی پرداخت بیمه بیکاری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی صورت خواهد گرفت.

آشتاب بیان کرد: دولت برای کارگرانی که به طور غیر ارادی و به واسطه تاثیرات بیماری کرونا بیکار شده اند، سه ماه اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه را مورد حمایت بیمه بیکاری قرار خواهد داد.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه امور اجتماعی لرستان گفت: امیدواریم که با استفاده از این ظرفیت قانونی بخشی از نیاز مالی کارگرانی که به واسطه بیماری کرونا آسیب دیده اند تامین شود.


وی تصریح کرد: از همه کارگران استان به خاطر روند طولانی شدن دریافت بیمه‌بیکاری، عذرخواهی می کنم، طبیعتاً فرآیند تامین اعتبار این موضوع یکی از عوامل اصلی به حساب می آید که انشاالله با تامین اعتبار کامل از طرف دولت بتوانیم خدمتی را به جامعه کار و تولید ارائه بدهیم.

انتهای پیام/