كارشناس سياسي گفت: مردم سراسر جهان با گرامیداشت روز قدس از مردم ستمديده فلسطين حمایت می‌کنند.

حجت الاسلام علی لرستانی در گفت وگو با سفیرافلاک در رابطه با اهمیت روز قدس اظهار داشت: روز قدس یک حرکت عمیق و پرمعنایی است که موجب جاری شدن خون مقاومت در رگ‌های امت اسلامی شده است.

وی افزود: امام خمینی(ره) روز قدس را بنا نهاد تا در همه ذهن ها تداعی شود که قدس برای مسلمانان و جهان اسلام است وابتکار بی نظیر حضرت امام خمینی(ره) در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس دشمنان اسلام و قدس شریف را شوکه و غافلگیر کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز گفت: حضرت امام با این شاهکار، به رژیم صهیونیستی و حامیان آمریکایی و غربی آن به خوبی روشن ساخت که پس از این نه قدس و فلسطین که هیچ مظلوم و محرومی در جغرافیای زمین تنها نیست.

وی خاطر نشان کرد: روزقدس نماد صف بندی حق در مقابل باطل وعدل در مقابل ظلم است؛ روز قدس روز امت اسلامی و روز فریاد رسای مسلمانان علیه رژیم غاصب صهیونیسم است.


لرستانی با بیان اینکه روز قدس به معناى حقیقى کلمه بین‌المللى اسلامى است، بیان کرد: در روز جهانی قدس ملت ایران با کمک ملتهاى مشتاق دیگر که امروز خوشبختانه تعدادشان هم زیاد شده یک حرف حقى را فریاد می کند که همان کمک به فلسطینی‌ها و ایستادگی پای آرمان آزادسازی فلسطین است.


کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: روز قدس و اهمیت راهبردی بزرگداشت هر چه باشکوه تر آن که برای نخستین بار توسط رهبرکبیرانقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) با این رویکرد که وحدت عامل قدرت و توسعه یافتگی و تفرقه عامل سستی دیانت و عقب ماندگی است طرح و تبیین شد.

وی با بیان اینکه قدس شریف در نگاه وحیانی و اسلامی به دلیل وجود مسجدالاقصی از ارزش والا و اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار است، گفت: اهمیت قدس شریف به دلیل آن است که این سرزمین مقدس محل زندگی و بعثت انبیای الهی، نخستین قبله مسلمانان و محل معراج آسمانی پیامبر اعظم(ص) بوده است.


لرستانی خاطرشان کرد: مردم سراسر جهان با گرامیداشت قدس در یک روز مشخص به آن‌ها اعلام می‌کنند که از آن‌ها حمایت می‌کنند و آن‌ها را فراموش نمی‌کنند چراکه مردم فلسطین با شعار و حضور مسلمانان در روز قدس، احساس قوت و قدرت می‌کنند و این احساس که ملت‌ها پشت سرشان هستند، موجب ایستادگی و مقاومت بیشتر آن ها و نابودی رژیم صهیونیستی می‌شود.


مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الیگودرز اظهار داشت: اهمیت دادن ملت های اسلامی به روز قدس در انهدام اثرگذاری نقشه‌های دشمن به‌ویژه معامله قرن بسیار کارساز خواهد بود؛ بنابراین برای حمایت از فلسطینیان نیاز است تا همه ملت‌های مسلمان به صورت جدی نسبت به این امر مهم توجه داشته باشند.

انتهای پیام/