این دستگاه ترکیبی که برای مراکز اداری و مکان های پرتردد مراجعات مردمی استفاده می شود به همت شبانه روزی جمعی از جوانان بسیجی شرکت هوش مصنوعی و رباتیک رابینا خرم آباد در ایام کرونا طراحی و ساخته شده است.

سرهنگ پاسدارماشاءالله بازگیر در حاشیه مراسم رونمایی دستگاه تب سنج و ضدعفونی کننده دست در گفت وگو با سفیرافلاک اظهار داشت: روحیه جهادی و انقلابی جوانان نسل امروز در ایام بیماری کرونا برای همگان نمایان شد؛ بطوریکه جوانان بسیجی ما در هر زمینه و با هر استعدادی که داشتند پای کار مهار و مقابله با این بیماری آمدند و موفق هم شدند.


وی با اشاره به بخشی از بیانات رهبری پیرامون تولید و تکیه به ظرفیت و توان داخلی، گفت: جوانان ما می توانند هر تهدیدی را تبدیل به فرصت کنند همانطوری که در ایام بیماری در زمینه تولید ماسک، مواد ضدعفونی کننده و دستگاه های از این قبیل که امروز در سپاه ناحیه رونمایی شد به سمت جهش تولید و تولید داخلی رفتند.


سرهنگ بازگیر ضمن تقدیر از زحمات بسیجیان تیم رابینا خاطرنشان کرد: استعداد، فکر و ذهن خلاق و مبتکر این جوانان سرمایه شهر و استان است، از طرح های این جوانان انقلابی در راستای جهش تولید حمایت می شود.


حسین یاری در رابطه با ۲ اختراع پیرامون مقابله با کرونا اظهار داشت: با شیوع کرونا انواع ایده و نظر از جانب هم گروهی ها ارائه شد که بعد از آنالیز و بررسی های شبانه روز توانستیم دستگاهی طراحی کنیم که ضمن ضدعفونی و انجام تست تب سنجی قادر به ثبت اطلاعات از قبیل تعداد نفرات تب سنجی شده را دارد.

مسئول تیم رابینا گفت: صرفه جویی در مصرف مواد ضدعفونی کننده، سرعت بالا و دقیق برای استریل دست و محیط از دیگر ویژگی های طرح های مذکور است.


وی هدف فعالیت تیم و شرکت را خدمت به ایران اسلامی دانست، بیان کرد: با کمک اعضای تیم توانستیم ربات پرنده ضدعفونی کننده محیط را طراحی کنیم که بسیار برای استریل و ضدعفونی بیمارستان ها مفید است.


یاری با اشاره به استقبال خوب ادارات از ربات پرنده ضدعفونی کننده محیط و دستگاه تب سنج گفت: چندین ایده و طرح اعضای تیم در مسیر ساخت و راه اندازی است و هدفمان تمرکز بر روی تولیدات بومی و ملی و کمک به اقتصاد کشور است.

انتهای پیام/