حجت الاسلام سید سجاد موسوی گفت: آن هنگامی که امام امت دیده از جهان فرو بستند دل های فراوانی را با خود بردند، اما آنچه که درد امام را التیام بخشید، نعمت ولایت بود که سکاندار آن توسط شخصیت بزرگی به نام امام خامنه ای عهده دار شد.

حجت الاسلام سید سجاد موسوی در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهار داشت: عصری که در آن واقع شدیم و در آن زندگی می‌کنیم عصری است که خداوند بر ملت ایران و اسلام لطف کرده و نعمت ولایت را در گیتی جاری ساخته که تحت عنوان حکومت اسلامی بر پایه جمهوریت و اسلامیت شکل گرفته است.


امام جمعه شهرستان الشتر با بیان اینکه انقلاب اسلامی حکومتی است که در طول ۱۴۰۰ سال عمر اسلام انبیا و اولیا آرزوی چنین حکومتی را داشته اند، گفت: اگر به عقب برگردیم بعد از ارتحال پیغمبر حکومت اسلامی وجود نداشته و از روال خود خارج شده است بطوریکه در دوران حکومت امام علی(ع) به دلیل فتنه گری ها از رهبری به دور بوده و مورد معقولیت واقع نشد.

وی افزود: حکومت امیرالمومنین قریب ۶ سال بیشتر دوام نداشت که در این ۶ سال جنگ های بزرگ نهروان، صفین، جمل و غیره وجود داشت و امیرالمومنین در این سالها درگیر افرادی که از لحاظ فکری و عقیدتی منحرف شده بودند تلاش می‌کرد، بعد از آن امام حسن مجتبی(ع) فقط ۶ ماه این حکومت را ادامه داد.


حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: بعد از آن تاریخ پر از خیانت های کسانی که به اسم اسلام و امت اسلامی را تکه پاره کردند و در طول تاریخ در ایران شاهان هم می آمدند و بر مردم حکومت می کردند و فقط خاندان آنها عوض می‌شد که خداوند توفیق داد بر دیندارانه مردم فرزندی از رسول الله به نام امام خمینی(ره) را بر رهبری آنها قرار داد که حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را از بین ببرد، بدین صورت که قبل از انقلاب امام خمینی(ره) انقلاب های بر علیه شاهان صورت می گرفت و مردم قیام می کردند اما موفق به تشکیل حکومت نمی شدند.


امام جمعه شهرستان الشتر اضافه کرد: از آنجایی که در عصر خمینی هستیم مردم به واسطه رهبری و اتحاد، حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی را ساقط کردند و همین مردم خواستار حکومت ولایت فقیه در عصر غیبت شدند، آن هنگامی که امام امت دیده از جهان فرو بستند دل های فراوانی را با خود بردند، اما آنچه که درد امام را التیام بخشید، نعمت ولایت بود که سکاندار آن توسط شخصیت بزرگی به نام امام خامنه ای عهده دار شد.


حجت الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: علیرغم همه دسیسه‌های که استکبار در پیش گرفت اما می بینیم که پرچم انقلاب اسلامی و پرچم امت اسلامی در دست توانای فرزندی از فرزندان رسول الله است که امروزه با شجاعت و تدبیر مقام معظم رهبری آن پرچم که امام امت در عصرغیبت برافراشته کردند در دنیا با افتخار و عزت تحت ولی امر مسلمین هدایت می شود و به واسطه رهبری امام خامنه‌ای امروزه در دنیا شاهد پیروزی مستضعفین بر مستکبرین هستیم.

انتهای پیام/