كارشناس سياسي گفت: خيلي از دسيسه ها، توطئه ها و براندازي ها براي حذف معني و مفهوم ولايت فقيه در پيش گرفته شد اما نتوانستند و امروز مي بينيم در گام و چهل سال دوم انقلاب بينش سياسي امام راحل در جهان مي درخشد.

حجت الاسلام دكتر جواد صيادي در گفت وگو با سفيرافلاك با اشاره به فراگيري انقلاب امام خميني(ره) در جهان اظهار داشت: انقلاب اسلامي در يك برهه اي از زمان بوجود آمد كه دو قدرت شرق و غرب احاطه كامل بر جهان داشتند و در چنين شرايطي پيروزي انقلاب اسلامي در خاورميانه با يك دولت و حاكميتي مستقل بدون وابستگي به غرب وشرق جز معجزات الهي است.

وي افزود: ايران تا قبل از انقلاب با ارتش و حاكماني وابسته به غرب، كشوري زير سيطره آمريكا بود و امام خميني(ره) توانست در كشوري با پايه هاي طاغوت و استبداد 2500ساله، بستري براي ايجاد نظام اسلامي در كشور فراهم نمايد.

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه خرم آباد عنوان كرد: يكي از نخستين ابتكارات امام خميني(ره) طرح ضرورت وجود ولي فقيه به عنوان حاكم اسلامي و ايجاد نظامي مبتني بر ولايت فقيه در ايران بود.

وي با اشاره به ويژگي هاي حاكم اسلامي از منظر امام خميني(ره) بيان كرد: علم به قانون(فقه) و عدالت از خصوصيات يك حاكم اسلامي است و در يك حكومت و حاكم اسلامي  زمينه براي اجراي احكام اسلامي فراهم مي شود.

كارشناس سياسي با اشاره به ديدگاه امام خميني(ره) نسبت به ولايت مطلقه فقيه خاطرنشان كرد: در بحث ولايت مطلقه فقيه، فقيه جامع الشرايط  تمام اختيارات پيامبر(ص) وامامان(ع) را داراست واز لابه لاي نظريه امام(ره) در مي يابيم كه حاكم اسلامي جداي اين كه منصوب و مشروع است نياز به مقبوليت هم دارد،چراكه همانطوري كه امام خميني(ره) فرمودند: حكومت جمهوري اسلامي با الهام از حكومت رسول الله و امير مومنان(ع) متكي به آراي عمومي است.

وي تصريح كرد: امام(ره) توانست در ميان انديشه هاي بلوك شرق و غرب، انديشه و تئوري ولايت فقيه را درعرصه سياسي به منصه ظهور برساند و خيلي از دسيسه ها، توطئه ها و براندازي ها براي حذف معني و مفهوم ولايت فقيه در پيش گرفته شد اما نتوانستند و امروز مي بينيم در گام و چهل سال دوم انقلاب بينش سياسي امام راحل در جهان مي درخشد.

حجت الاسلام صيادي ابراز داشت:حوزه و گستره انديشه، تفكر، راه و مكتب امام محصور در ايران نبوده و در قلب ديگر ملل رسوخ كرده است، همانطوري كه بيداري اسلامي برگرفته از انديشه امام انقلاب اسلامي ايران بود.

وي در رابطه با شاخصه هاي رفتاري معمار كبير انقلاب اسلامي گفت: مقاومت، قاطعيت و استواري در رفتار سياسي ايشان موج مي زد، آن روزي كه هنوز رژيم مستبد و وابسته پهلوي پسماندهايش در كشور مانده و حكومت نظامي اعلام كرده بودند، امام(ره) با قاطعيت گفتند مردم  در خيابان ها حضور پيدا كنند و بخش عظيمي از پيروزي ما در انقلاب اسلامي حاصل قاطعيت امام راحل در مقابل دسيسه هاي دشمنان و رژيم پهلوي بود.

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه خرم آباد اظهار داشت: دورانديشي و باور امام(ره) به نقش مردم در اداره كشور اسلامي يكي از شاخصه هاي كم نظيرامام براي حفظ و تداوم انقلاب اسلامي بود و ايشان فرمودند ميزان راي ملت است.

وي تشكيل خبرگان رهبري را يكي از دورانديشي هاي مهم امام دانست و تأكيد كرد: دشمنان با رحلت امام خميني(ره) به دنبال پايان يافتن انقلاب بودند اما ايده امام در تشكيل خبرگان رهبري  و معرفي فقيهي جامع الشرايط براي سكانداري اين انقلاب جهاني دشمنان حكومت اسلامي را سرجاي خود نشاند و امروز شاهد صلابت و اقتدار رهبر انقلاب حضرت امام خامنه اي مدظله العالي در پيشبرد انقلاب اسلامي هستيم.

كارشناس سياسي با اشاره به زنجيره قتل سياهپوستان و افكار نژادپرستانه سردمداران غرب و اسرائيل بيان كرد: حكومت ليبرال ايالات متحده امريكا در حال غرق شدن است؛ امروز مي بينيم درقلب آمريكا فرياد آزادي خواهي و استكبارستيزي از مكتب اسلام  بلند شده است چراكه ظلم پايدار نبوده و بايد در برابر ظالمان ايستاد و مقاومت كرد.

انتهاي پيام/