حجت‌الاسلام محمدجواد عباس‌زاده گفت: انقلاب امام خمینی(ره) همه آزادی‌خواهان جهان، شیعیان، مسلمانان و ملت ایران را آگاه و از استبداد آزاد کرد.

حجت الاسلام محمدجواد عباس زاده در گفت وگو با سفیرافلاک اظهار داشت:  امام خمینی(ره) جایگاه بسیار رفیع و عظیمی دارد که بعد از انبیا و ائمه معصومین در طول ۱۴۰۰ سال عمر اسلام، شخصیت کامل مثل حضرت امام خمینی(ره) در این عالم هستی ظهور و بروز نکرده، شخصیتی که ملت ایران هرچه دارد از برکت وجود این امام عظیم و شان است.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه استان لرستان بیان کرد: قبل از انقلاب این مملکت از بُعد سیاسی وضعیت اسفباری داشته بطوریکه مملکت را در دست بیگانگان و اجانب مثل آمریکا، اسرائیل و انگلیس در آن زمان اداره می کردند و یکی از اهداف نهضت و قیام انقلاب امام خمینی (ره) این موضوع بوده است.


وی تصریح کرد: سخنرانی آتشین که امام در سال ۴۱ و ۴۲ برعلیه طرح کاپیتولاسیون انجام داد و با این پدیده مبارزه و قیام کرد و به پیروزی رسید.

 عباس زاده با اشاره به خاطره‌ای از آیت‌الله صادقی درباره مدیریت اجانب قبل از انقلاب که در شهر خرم‌آباد حضور داشتند، گفت: زمانی که آمریکایی ها در ایران بودند در شهر خرم آباد جایگاه آنان در پادگان بدرآباد فعلی که در آن زمان به کمپ بدرآباد معروف بود حضور داشتند، آن زمان یک ماشین نظامی آمریکایی اعم از سربازها و کادرها در جاده سراسری از سمت بروجرد به خرم آباد در حرکت بودند.

وي افزود: در نزدیکی روستایی در شهر خرم آباد با یک پسر بچه برخورد می‌کنند و آن پسر جان خود را از دست می دهد و بعد از برخورد ماشین با آن پسر آمریکایی‌ها می ایستند که ببینم خانواده این پسر روستایی کی هست اما به خاطر زورگویی آمریکایی‌ها روستایی ها وقتی دیدند که ماشین آمریکایی است که کسی جرأت نکرد نزدیک آنها کند.

اين كارشناس سياسي گفت: آمریکایی‌ها جنازه را با خود به مقر بدرآباد بردند که بعدها به واسطه آیت‌الله کمالوند توانستند جنازه را تحویل بگیرند این وضعیت اسفناک کشور بوده که اجانب برای آن تصمیم می گرفتند که امام توانست در مقابل همه آنها بایستد و انقلاب کند.

حجت الاسلام عباس زاده بيان كرد: در حال حاضر به برکت انقلاب امام خمینی(ره) و با رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی در اوج عزت و قله عزت و سربلندی است و با همه مشکلات و گرفتاری هایی که در جامعه وجود دارد اما در همه زمینه‌ها جمهوری اسلامی پیشرفت کرده و به عنوان یک قدرت بزرگ در منطقه و جهان تبدیل شده و این به برکت رهبری های امام و نیت خالص و رهبری فرزانه مقام معظم رهبری و درصحنه ماندن ملت ایران است.

این مسئول یادآور شد: در راه انقلاب، هزاران شهید جان خود را نثار کردند که امروزه در زمینه‌های مختلف ایران جزو کشورهای سرآمد می باشد و تنها قدرتی است که در مقابل استکبار ایستاده است که امیدواریم روز به روز بر شوکت اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی افزوده شود و این مشکلات در جامعه هم مرتفع شود و امام زمان(عج) ظهور کند و گام آخر در ایجاد حکومت جهانی برداشته و انقلاب امام خمینی(ره) به انقلاب جهانی امام زمان تبدیل شود.

 وی اذعان داشت: وقتی در سال ۵۷ انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) شکل گرفت، کشورهای بیگانه مشکلاتی را برای انقلاب به خصوص جنگ هشت سال دفاع مقدس را به جمهوری اسلامی تحمیل کردند، اما امام خمینی(ره) در آن دوران سخت بر اساس معنویت و توکل بر خدا مشکلاتی که در مسیر آن بوده انقلاب را هدایت و رهبری کرد وامام بعد از ۱۱ سال حکومت در ۱۴ خرداد ۶۸ به ملکوت اعلی پیوستند و با نظر ایشان مقام معظم رهبری که در آن دوران به عنوان رئیس جمهور بودند، سکان این مملکت در دستان با کفایت و عظیم الشان انقلاب قرار دادند.

عباس زاده تصریح کرد: هر چند از فقدان امام متاثر شدیم اما با انتخاب رهبر عزیزمان موج شادی و امید و آرزو در دل همه آزادی‌خواهان جهان شعله ور شد که انقلاب مسیر خود را طی می کند که امیدواریم این پرچم با دستان رهبر عزیزمان و امام زمان قرار بگیرد.

انتهاي پيام/