احمد حسین فتایی گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و شرایط خاص جامعه پزشکی که در خط مقدم قرار دارند و کمک به هم وطنان، جامعه فرهنگی استان در طرح پویش انتقال خون پیشقدم خواهند بود.

احمد حسین فتایی در گفت وگو با سفیرافلاک، اظهار داشت: همانطور که در شعار اهداء خون یک پیامی نهفته است که این پیام علاوه بر بار اجتماعی خود، بار فرهنگی هم دارد و آن پیام اهدای خون برابر با اهدای زندگی است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان لرستان بیان کرد: ممکن است که در این دوران بسته های معیشتی زیادی به افراد آسیب دیده از کرونا و نیازمند کمک شد اما طرح رزمایش اهدا خون برای افرادی که نیازمند خون هستند با طرح کمک معیشتی خیلی متفاوت و ارزشمند تر است چون در این زمینه پای جان در میان است.


وی افزود: همانطور که قبلاً در چند مرحله در بحث رزمایش کمک مومنانه به صورت مواد غذایی و بهداشتی کمک مادی شد و معیشت یک نفر تامین شد اما در طرح رزمایش انتقال خون پای جان در میان است و معمولا مردم در چنین مواقعی در کنار همدیگر قرار می گیرند و این طرح جان زندگیست و شرکت در این پویش، جان یک نفر را نجات خواهید داد.


فتایی تصریح کرد: همانطور که در روایات بر اهدا خون تاکید شده و در بحث پزشکی همین موضوع هم بررسی گردیده که اهدا خون سلامت افراد را تهدید نمی‌کند و حتی یک شخص سالم در طول سال چندین بار می تواند خون اهدا کند و اهدا خون یک نوع کمک به زندگی افرادی که به شکل های مختلفی مشکل دارند و نیازمند خون ما هستند.


وی تاکید کرد: مطمئناً رزمایش طرح اهداء خون بهتر از رزمایش معیشتی در سطح استان برگزار می شود و جامعه فرهنگی استان در این طرح پیشقدم خواهند بود و با اهدای خون خود به شرایط کنونی کشور کمک خواهند کرد و باری از روی دوش جامعه پزشکی که در خط مقدم قرار دارند و نیازمند کمک هستند بر خواهند داشت.

انتهای پیام/