مرتضی شیخی گفت: در آغاز گام دوم انقلاب ضرورت توجه به ویژگی های الهی حضرت امام(ره) و انقلاب اسلامی برای مقابله باجبهه غرب احساس می شود تاهمه امور باعینک آمریکا دیده نشود.

مرتضی شیخی در گفت و گو با سفیرافلاک با اشاره به سالروز ارتحال جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵خرداد اظهار داشت: نیمه خرداد که می رسد یاد امام خمینی(ره) عزیزمان بیشتر زنده می شود، امامی که احیاگر دین خدا بود وپس از قرن ها تو سری خوری و بی سرپناهی به ما عزت و آبرو بخشید.

وی با بیان اینکه امام عزیز قول وفعلش یکی و جز خدا نمی دید، صالح و مصلح بود و انقلابش انفجار نور بود،گفت: حضرت امام(ره) به ما مشروعیت زیستن آموخت و به ما و تمام آزادی خواهان و مظلومان جهان هویت داد و دست او دست خدا برروی زمین و هدیه آسمانی و ملکوتی برای خاکیان بود.


کارشناس مسائل سیاسی گفت: تمام زندگی او از اول عمر تا آخر عمر برمدار حق بود و تمام مبانی خداشناسی را در یک جمله فرموده اند: (عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنیم) و این ایمان کامل باعث شد که بادلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا وداع کند.


شیخی عنوان کرد: امروز پس از سال ها بعد از آن امام عزیز و آن بت شکن دوران، پرچم به دست میرعلمدار عزت اسلام حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) قرار گرفت که امروز عزت مندانه این مسیر و سیره و راه امام خوبی ها با قدرت تمام طی می شود.

وی با تاکید براینکه در دوران زعامت و رهبری مولایمان حضرت امام خامنه (مدظله العالی) یاد امام و مهمتر از آن، خط و راه امام فراموش نشد، گفت: هرگز نشد جایی مخالفت با مبانی، مشی و مرام امام دیده شود و با خط تحریف امام در طول این سال ها مقابله شد تا این میراث عظیم به دست جوانان امروز که نه دوران اوایل انقلاب را درک کردند و نه امام یادشان می باشد و توفیق دیدار امام را هم نداشتند برسد و ندیده عاشق امام روح الله عزیزاحیاگر دین خدا شوند و به حق شاگرد مثل استاد بود.


مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ازنا خاطر نشان کرد: امام منشاء همه ارزش های فردی، اجتماعی و سیاسی بود و به واسطه همین جامعیت ارزشی خود توانست در قلوب همه آزادی خواهان مسلمان و غیر مسلمان به عنوان پدیده ای بی نظیر ظهور کند، عشق و علاقه به امام خمینی عزیز(ره) در همه سلائق وجریان ها و گروه ها و نژادها و ادیان ها متبلور است.


شیخی مطرح کرد: انقلاب امام عزیز دریچه ای از دنیای جدیدی به روی ما باز کرد او بسان آینه ای شفاف بود که به بهترین وجه ممکن انوار خورشیدی تابان پیامبر عظیم الشان و اوصیای طاهرین ایشان علیهم السلام را بر قلب تشنه قرن بیستم منعکس کرد.

وی تصریح کرد: امام عزیز به ملت مسلمان و مستضعف ایران اسلامی اتکا می کردند، اگر چه بسیاری از احزاب، جریان ها و شخصیت های سیاسی در آغاز حرکت خود تلاش نمودند با پیوستن به سه گانه زر، زور و تزویر (زور مداران و زرمداران) به قدرت برسند حضرت امام عظیم الشان و راحلمان با پشت پا زدن به این عوامل و با دستان خالی و نهایت سادگی قلب های ملت ایران و جهان را به سمت احیای اسلام هدایت کردند.


وی گفت: مقابله با فرهنگ الحادی و مادی جهان سلطه از دیگرکارهایی بود که امام راحل انجام دادند و از ابتدای انقلاب حضرت امام(ره) تلاش خود را به کار گرفتند که از نفوذ دشمنان جلوگیری کنند.


کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: ایشان نه تنها با افرادی که به نوعی پیوستگی با غرب داشتند قطع رابطه کردند و آنها را از نظام سیاسی کشور کنار گذاشتند بلکه با تفکرات مرموزی که برای مقابله با انقلاب در قالب های جمهوریت نفوذ می یافت به شدت ایستادگی می کردند.


شیخی افزود: همین حرکت ها سبب شد که با وجود برخی شبهات که انقلاب به کمک بلوک شرق و غرب و استکبار و آمریکای جنایتکار به پیروزی رسید نتواند در افکار عمومی اثرگذار شود وبه عنوان یک پارادایم قوی در تاریخ انقلاب باقی بماند.


وی یادآورشد: دشمن همواره درصدد بوده با پرتوهای درخشان عصر امام خمینی(ره) در سراسر جهان مبارزه کند اما با یاری خداوند این حیله ها نه تنها اثرگذار نشده بلکه موجب گسترش انقلاب اسلامی شده است.

مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ازنا گفت: امام خمینی عزیز(ره) یک مرد الهی بود که درطول دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب؛ رفتار فردی، اجتماعی و سیاسی ایشان حتی در ابعاد دیپلماسی و روابط بین الملل از اصول اسلام ناب محمدی (صلی الله علیه وآله و سلم) نشأت می گرفت.


شیخی بیان کرد: مهم ترین شاخصه حضرت امام‌خمینی عزیز(ره) که جهان غرب و اندیشکده های آن هنوز نتوانسته اند آن را بفهمند همین ابعاد الهی زندگی ایشان است؛ زیرا آنها با سنجه های مادی زندگی ایشان و حیات انقلاب اسلامی را تحلیل می کنند و بازی خود را نیز بر استراتژی ها و راهبردهایی می کشانند.

وی افزود: اولویت آنها ایجاد هراس، در خطر قراردادن جان و مال رهبر و فرزندان، ایجاد هیاهو و جنجال بین المللی، اعمال فشار و تنگنای مالی، تهدید به حمله نظامی و اشغال سرزمین است، اما از آنجایی که حضرت امام خمینی(ره) حیات معنوی انقلاب را فراتر از این تهدیدات می دانستند به موضوعاتی افتخار می کردند که دشمنان ما نه تنها ان زمان ، بلکه در آینده هم نمی توانند به میزان تولید قدرت آنها پی ببرند.


شیخی با اشاره به انفعال کشورهای اسلامی و عربی در مقابل استکبار و  غرب گفت: کار نامه سیاه و ننگین حاکمان بی درد کشورهای اسلامی حکایت از افزودن درد و مصیبت بر پیکره نیمه مان اسلام و مسلمین دارد.

وی تصریح کرد: اکنون که در آغاز گام دوم انقلاب قرار داریم ضرورت توجه به ویژگی های الهی حضرت امام عزیز(ره) و انقلاب اسلامی برای مقابله با جبهه غرب احساس می شود تا همه امور با عینک آمریکا دیده نشود.

شیخی خاطر نشان کرد: برخی مسئولان اجرایی کشور (غرب دوستان و غرب اندیشان و عاشقان نیویورک، انگلیس، کانادا و فرانسه ) تحت تاثیر جنگ روانی غرب قرار گرفته و دربعضی موارد متاسفانه خواسته و یا ناخواسته دچار انفعال شده اند در این شرایط این اندیشه الهی که حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) نیز ادامه دهنده آن راه است می تواند در تقویت قدرت و باور به پیروزی تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به بیانات رهبرمعظم انقلاب مبنی بر اینکه راه امام خمینی(ره) راه نجات این کشور برای همه دوران هاست، اظهارداشت: این درس بزرگ امام بود که توانست این انقلاب را نجات دهد راه امام فقط با اخلاص و روحیه جهاد و مقاومت طی شدنی است.

انتهای پیام/