مصطفي اميري گفت: بیش از ۷۰۰ هزار ماسک توسط سپاه توليد و بين دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان ها، اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه در دوران کرونا در سطح استان لرستان توزيع شده است.

سرهنگ پاسدار مصطفی امیری در گفت وگو با سفیرافلاک با بیان اینکه در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در دوران کرونا کمک حال دانشگاه علوم پزشکی بوده ایم، اظهار داشت: طرح غربالگری، توزیع ماسک و دستکش، دوره‌های آموزشی برای مردم در قالب بروشور هایی با موضوع ویروس کرونا، اعزام تیم‌های پزشکی به شهرستانها به مدت ۳۰۰ ساعت که خدمات پزشکی در بیمارستان های مورد نیاز را انجام داده اند.

وی با اشاره به خدمات معاونت سلامت دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) در مقابله با ویروس کرونا،گفت: اعزام پزشک های مشغول در معاونت بهداشت درمان سپاه به بیمارستان‌های سطح استان و خارج استان که هر پزشک به مدت ۵ روز خدمات ارائه کرده است و به همت سپاه با تجهیزات کامل نقاهتگاه ۷۶ تختخوابی بیماران کرونایی راه‌اندازی و آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داده ایم.


معاون سلامت دفاع زیستی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) خاطر نشان کرد: بیش از ۷۰۰ هزار ماسک توسط سپاه تولید و بین دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان ها، اقشار آسیب پذیر و محروم جامعه در دوران کرونا در سطح استان لرستان توزیع شده است.


امیری با بیان اینکه خدمات و اقدامات سپاه در دوران کرونا بی نظیر بوده است، گفت: خدماتی از جمله گندزدایی، توزیع و تولید ماسک، بسته های معیشتی و بهداشتی، کمک به کادر درمان و غیره در مناطق شهری و روستایی از اقدامات سپاه در دوران کرونا بوده است.

وی یادآور شد: اگر کمک های سپاه در دوران کرونا نبود، شاید به جرأت می‌توان گفت که نه تنها در استان بلکه در کشور ما نمی‌توانستیم بیماری کرونا را به زودی کنترل و مدیریت کنیم و ارائه خدمات سپاه قطعاً در روند و کنترل و پیشگیری این بیماری تاثیر گذار بوده و کمک بزرگی به وزارت بهداشت کرده است.

امیری با تأکید بر اینکه کرونا هنوز در کشور و استان لرستان وجود دارد، تصریح کرد: به دلیل نبود واکسن و دارو مردم باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند و رعایت بهداشت فردی، بهداشت محیطی و بهداشت غذایی حتماً مدنظر باشد.

وی گفت: نباید این بیماری را خیلی ساده بگیریم که انشالله با رعایت فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم به زودی بر این بیماری غلبه کنیم.

انتهای پیام/