اسد عبدالهی گفت: شیوع کرونا سبب شد تا 1500 میلیاد تومان خسارت به اقتصاد استان لرستان وارد شود.

به گزارش سفیرافلاک، اسد عبدالهی امروز در نشست مسئولان شهرستان الیگودرز با مدیران استانی با اشاره به مشکلات بخش اقتصادی و گردشگری شهرستان الیگودرز اظهار داشت: یکی از اولویت‌های مهم در استان لرستان، موضوع گردشگری است و در شهرستان الیگودرز نیز یکی از طرح های گردشگری با مشکل روبروه شده است اما با توجه به اهمیتی که گردشگری در رونق و توسعه استان دارد، در استانداری تصمیم گرفته شد که از محل تسهیلات روستایی، وام گردشگری به این طرح پرداخت شود.

وی اضافه کرد: همچنین یکی دیگر از طرح های شهرستان در حوزه صنعتی نیز توسط مسئولان شهرستانی و مجری طرح مشکلات آن پیگیری و رفع مشکلات در دستور کار قرار خواهد گرفت.

عبدالهی تصریح کرد: سال گذشته از واحدهای اقتصادی استان که در تملک بانک‌ها بوده ۱۸ واحد از آنها به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شد، ضمن آن که ۶۰ هزار واحد از واحدهای اقتصادی استان که تقریبا راکد شده بودند مجدد احیا شدند.

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ۶۸ واحد اقتصادی استان نیز ظرفیت تولید آنها افزایش یافته و این در حالیست که تقریبا سال گذشته بخش اقتصادی شرایط سختی را به دلیل تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا داشته است.

وی بیان کرد: آخرین بررسی هایی که در سطح استان صورت گرفته مشخص شد که حدود ۶۰ هزار واحد از واحدهای اقتصادی استان مشکل داشتند که برآورد اولیه ما حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان خسارت به این واحدها بوده است.

عبدالهی تاکید کرد: سامانه کارا طراحی شده که از روز شنبه تسهیلات ارزان قیمت به این واحدهای خسارت دیده پرداخت می شود.

در ادامه این جلسه حمید کشکولی فرماندار شهرستان الیگودرز نیز عمده مشکلاتی حوزه اقتصادی در بحث کارخانجات، معادن سنگ، سنگ بری ها و شرکت‌های اقتصادی را کمبود نقدینگی، اخذ تسهیلات، سرمایه در گردش و فرسوده بودن ماشین آلات برشمرد و افزود: این مشکلات باعث شده کارهای صنعتی در شهرستان الیگودرز کند شود.

وی اضافه کرد: در کنار این مشکلات در شهرستان الیگودرز پیشرفت‌های خوبی در حوزه اقتصادی انجام شده که کارخانه کاغذ از سنگ، کارخانجات پودر میکرونیزه که فعالان این بازار کار صادرات را انجام می‌دهند و همچنین طرح‌های گردشگری مانند طرح گردشگری حوضیان که به تصویب رسیده، لاستیک سازی، گاوداری ۲ هزار راسی که از طرح‌های بزرگ دامپروری و طرح های گردشگری جدیدی که در حال پیگیری و احداث هستند، نوید امید بخشی در سال‌های آتی برای پیشرفت و توسعه شهرستان الیگودرز خواهد بود.

انتهای پیام/