فرمانده سپاه خرم آباد گفت: ساخت و فراهم آوردن خانه ای درخور شان و منزلت مردم کم برخوردار و بی بضاعت محلات محروم نوع دیگری از کمک مومنانه است.

به گزارش سفيرافلاك، فرمانده سپاه خرم آباد  امروز به همراه بسیج سازندگی از تعدادی از منازل غیرقابل سکونت محله اسد آبادی خرم آباد بازدید کرد.

سرهنگ پاسدار ماشاالله بازگیر در حاشیه سرکشی از این منازل اظهار داشت: سه خانواده در یک اتاق با دیوارهای گلی و تخریب شده زندگي مي كنند كه وضعیت آشپزخانه و حمام هم مناسب نيست.

وی با اشاره به شرایط نامساعد خانه مذکور و تاکید بر اینکه مردم محلات حاشیه شهر نیازمند نگاه و توجهی ویژه هستند، گفت: طی دوماه آینده ۲ سوئیت کامل و مجهز برای خانواده های ساکن این خانه ساخته می شود تا اندکی از مشکلات این عزیزان کاسته شود‌.

فرمانده سپاه خرم آباد عنوان کرد: همت جوانان در گروه های جهادی بسیج برای ساخت و فراهم آوردن خانه ای درخور شان و منزلت مردم کم برخوردار و بی بضاعت این محلات نوع دیگری از کمک مومنانه است.

سرهنگ بازگير خاطر نشان كرد: بسیجیان پایگاه مقاومت این محل با راه اندازی قرارگاه سازندگی کار تعمیر و بازسازی تعدادی از خانه های این منطقه را انجام داده اند و فعالیت های سازندگی این قرارگاه کماکان ادامه دارد.

وي افزود: يکی از ماموریت های مهم بسیج محرومیت زدایی و فقرزدایی است وسالانه طرح های بزرگ و زود بازده عمرانی، اقتصادی در سطح کشور، استان ها و شهرستان ها افتتاح مي شود.


سرهنگ بازگير اظهار داشت: بسیج سازندگی به همت گروه های جهادی، ضمن شناسایی معضلات و مشکلات مردم حاشیه شهر ساخت و ساز مسکن محرومین را در اولویت کار قرار داده است اگرچه در برخی بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله و کرونا پای کار کمک به مردم با اولویت دادن به قشر مستضعف و محروم بوده است.


فرمانده سپاه خرم آباد يادآور شد: راه اندازی صندوق های قرض الحسنه، اجرای طرح های عمرانی، اعطای تسهیلات و حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی تنها گوشه ای از فعاليت هاي بسیج سازندگی ناحیه در راستای محرومیت زدایی و کمک به قشر محروم شهر است.

انتهاي پيام/