غلامرضا حامدی گفت: با توجه به ضرورت اهدای خون، سه پایگاه انتقال خون استان لرستان در روزهای تعطیل آماده خونگیری از اهداکنندگان خون است.

غلامرضا حامدی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: بیمارانی هستند که در هر شرایطی نیاز به خون دارند تا بتوانند به زندگی خود ادامه دهند، بیمارانی از جمله بماران تالاسمی، تصادفی و برخی از بیماران برای زندگی نیاز به خون دارند.

وی اضافه کرد: با توجه به شیوع کرونا، وضعیت اهدای خون در کشور پایین بوده که ضروری است تا اهداکنندگان برای اهدای خون به پایگاه ها مراجعه کنند البته همه پروتکل های بهداشتی برای اهدای خون فراهم شده و اهداکنندگان بدون هیچگونه نگرانی می توانند برای اهدای خون مراجعه کنند.

حامدی از باز بودن پایگاه های انتقال خون در استان خبر داد و افزود: در همین راستا روزهای تعطیل پایگاه های اهدای خون در خرم آباد و بروجرد باز بوده و آماده خونگیری هستند.

 مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: سه پایگاه اهدای خون در لرستان آماده خونگیری است و اهداکنندگان خون، بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند.

وی بیان کرد: طی روزهای گذشته کارکنان برخی از ادارات و نهادها برای اهدای خون به پایگاه ها مراجعه کرده اند و برای تامین نیازهای خونی همکاری کردند.

حامدی تصریح کرد: اهدای خون همه گروه های خونی نیاز است اما گروه های منفی مانند همیشه بیشتر مورد نیاز است.

مدیرکل انتقال خون لرستان اظهار داشت: در حال حاضر کمبود فرآورده های خونی در استان نداریم و خون مورد نیاز استان تامین می شود اما با توجه به این که نیازمندان به خون همیشگی هستند ضروری است تا برای جلوگیری از کاهش ذخایر خونی، اهدای خون به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/