حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت:همدلی، تبادل نظر، مذاکره و گفتگو برای انتخاب بهترین شیوه برای رسانه ها و رسیدن به قله های معنویت اخلاق علم و دانش است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی امروز در ديدار با خبرنگاران لرستان كه در بيت امام جمعه خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت هر اتفاق و رویدادی واقع شود رسانه‌ها در میل و موفقیت آن دخالت دارند و اگر واقع نشود باز رسانه ها با اطلاع رسانی درست و جهت دادن افکار عمومی نقش آفرینی می‌کنند.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان بیان کرد: در نظام اسلامی ما به دنبال تحقق فضیلتها، رشد، اخلاق، معنویت، تدین، پیشرفت مادی و رفاه آسایش و امنیت، اقتصاد قوی و فرهنگ متعالی، عدالت، مبارزه با فساد، عزت ملی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی اجتماعی هستیم که تحقق این امور بدون همکاری با رسانه ها امکان پذیر نیست و نقش بی بدیل رسانه ها در این روند دارند.


وی با اشاره به ویژگی های رسانه ها در انقلاب اسلامی گفت: از این رو نیاز است که رسانه ها دارای ویژگی های در تراز انقلاب اسلامی باشندکه اولین ویژگی شناختن و شناساندن آرمان‌های انقلاب اسلامی به مردم است که رسانه‌ها باید شعارهایی که انقلاب اسلامی برای تحقق آن شکل گرفته تلاش کنند که در شکل‌گیری آن رسانه‌ها نقش با اهمیتی داشتند و رسانه های قبل از پیروزی انقلاب در تشکیل انقلاب با رسانه های بعد از انقلاب ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشند و در آن زمان رسانه‌ها نقش با اهمیتی در پیروزی انقلاب داشتند و تداوم انقلاب اسلامی در گرو همکاری با رسانه هاست.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به ویژگی دوم رسانه ها در انقلاب اسلامی، عنوان كرد: نیازسنجی دائمی از ویژگی دوم رسانه ها می باشد و رسانه ها باید به عنوان یک دیده‌بان در نظر داشته باشند و پیشنهاد ها و راه حل هایی در این رابطه ارائه دهند.


وی از اطلاع رسانی و آگاهی بخشی بعنوان ویژگی سوم رسانه‌ها عنوان کرد و گفت: این اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خودش را در فرهنگ سازی و عدالت خواهی و مطالبه‌گری نشان می‌دهد، وقتی نیازسنجی دائمی در کنار آگاهی باشد و نیاز را به مدیران و مسئولان اطلاع‌رسانی کنند که این نیاز به یک گفتمان و یک جریان سازی تبدیل شود و مطالبه‌گری بر پایه اخلاق و معنویت گرایی باشد.


نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطر نشان کرد: همدلی، تبادل نظر، مذاکره و گفتگو برای انتخاب بهترین شیوه برای رسانه ها و رسیدن به قله های معنویت اخلاق علم و دانش است.


وی با اشاره به پایبندی به منافع ملی و وحدت ملی که از ویژگی‌های چهارم رسانه‌هاست، اضافه کرد: وحدت ملی که می تواند ملت را از گردنه های سخت و دشوار عبور دهد، وحدت ملی است که در ۸ سال دفاع مقدس ملت را پیروز کرده و در کنار همه اینها رعایت اخلاق رسانه ای در کنار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و نیازسنجی رعایت شود.


حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اذعان داشت: نظام سلطه ای که ۲۵۰ سال از همه اهرم‌ها برای اهداف خود در منطقه و در ایران از کتاب، مقاله، هنر، سینما، فیلم و تکنولوژی استفاده کرد تا اهداف استکباری خود را نشان دهد اما یک فرد فقیه، فیلسوف و عارف از قبل سال ۴۲ اهداف این نظام سلطه را کاملا شناسایی و با برنامه ریزی در مقابل این نظام سلطه ایستاد و با لطف الهی مردم همه به صحنه آمدند و جانفشانی کردند و ۲۲ بهمن ۵۷ رقم خورد.


وی اظهارداشت: ملت در برنامه های 250ساله دشمن که دین زدایی و اسلام زدایی بود پیروز شدند و این پیروزی آغاز و ابتدای کار است و حفظ آن کاری دشوار تر و سخت است.

انتهاي پيام/