حسن رضائیان گفت: طی روزهای اخیر شمار افراد مبتلا به کرونا افزایش یافته و ضروری است تا شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش سفیرافلاک حسن رضائیان امروز در جمع خبرنگارن اظهار داشت: طی روزهای اخیر ۱۰ نفر در پلدختر به کرونا مبتلا  شده اند که از این تعداد چهار نفر از پلدختر و ۶ نفر از شهرستان معمولان هستند و تعداد مبتلایان در این شهرستان به ۱۴۶ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: وضعیت شهرستان پلدختر از نظر شیوع ویروس کرونا مطلوب نیست و تبعات رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و سیر صعودی شیوع این بیماری  باعث می شود وضعیت فعلی شهرستان خسارات و مشکلات زیادی را برای جان و کسب و کارهای مردم ایجاد کند.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: برای قطع زنجیره کرونا باید بازنگری در رفتارها صورت گیرد چرا که شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی روزهای اخیر به صورت جهشی افزایش یافته که این می تواند زنگ خطری برای سلامت مردم باشد.

وی بیان کرد: رعایت نکردن فاصله اجتماعی عامل موج دوم کرونا  بوده و مردم باید با جدیت و مد نظر داشتن این مهم و جلوگیری از به خطر افتادن  سلامت خود، خانواده و جامعه از برگزاری مراسم های عروسی و ترحیم به جد خودداری کنند.

رضائیان  با بیان این که کرونا در حال حاضر هیچگونه دارویی ندارد، گفت: با توجه به وضعیت معیشتی مردم و نامعلوم  بودن پایان کرونا، امکان تعطیلی اصناف و بازاریان نیست از این رو تنها راه مقابله با این ویروس همکاری خود مردم در رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بهداشت فردی، جلوگیری از تردد های غیر ضرور و خودداری از تجمعات است.

انتهای پیام/