امیر غفوری نژاد گفت: 50 مدرسه در قالب 200 کلاس درس در حال ساخت لرستان، مهر امسال به بهره برداری می رسد.

امیر غفوری نژاد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر 230 پروژه مدرسه سازی در قالب 725 کلاس درس در استان لرستان با اعتباری بالغ بر 370 میلیارد تومان در دست ساخت هستند.

وی اضافه کرد: طبق دستور استاندار مبنی بر تکمیل پروژه های با پیشرفت 85 درصد، برای امسال برنامه ریزی هایی انجام  شده که پروژه های آموزشی با پیشرفت بالای 85 درصد تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا دانش آموزان بتوانند از این فضاها برای ادامه تحصیل استفاده کنند.

غفوری نژاد تصریح کرد: مهرماه امسال 50 پروژه جدید فضای آموزشی تکمیل و به بهره برداری می رسد که این تعداد فضا در قالب بیش از 200 کلاس درس بوده که برای این پروژه ها 60 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به تعمیرات مدارس استان لرستان گفت: 23 میلیارد تومان اعتبار از اعتبارات ملی و کمک های خیرین برای تعمیر فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده که از ابتدای فروردین تعمیرات مدارس در دستور کار قرار گرفت.

مدیر نوسازی مدارس لرستان اظهار داشت: پیشرفت مدارسی که در دست تعمیر هستند بیش از 30 درصد است که تلاش شده تا تعمیر مدارس حاشیه شهر و مدارس مناطق کمتر برخوردار در اولویت تعمیر قرار گیرند.

غفوری نژاد از استاندارد سازی سیستم گرمایشی 1229 فضای آموزشی در لرستان خبر داد و گفت: طی پنج سال اخیر در استان لرستان 7152 کلاس درس در قالب  1229 فضای آموزشی مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شدند که برای این برنامه 66 میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی بیان کرد: طی یک سال گذشته سیستم گرمایشی بیش از 40 درصد کلاس درس استاندارد شد که در قالب 2688 کلاس در 308 مدرسه بوده است.

مدیر نوسازی مدارس لرستان با اشاره به تعمیر و ساخت برخی از پروژه های آموزشی که در سیل سال قبل آسیب دیدند افزود: در سیلاب سال گذشته 310 فضای آموزشی دچار آسیب شد که تعمیرات با کمک خیرین و اعتبارات دولتی از همان آغاز و مهر پارسال به آموزش و پرورش تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: بر اثر سیل 100 فضای آموزشی دچار تخریب شدند که با همت خیرین، ساخت 62 فضای آموزشی در دستور کار قرار گرفت که مهر امسال 31 مدرسه در قالب 113 کلاس درس تحویل می شود و مابقی نیز بعد از تکمیل در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

انتهای پیام/