امیر غفوری نژاد گفت: 50 مدرسه در قالب 200 کلاس درس در حال ساخت لرستان، مهر امسال به بهره برداری می رسد.

امیر غفوری نژاد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: در حال حاضر ۲۳۰ پروژه مدرسه سازی در قالب ۷۲۵ کلاس درس در استان لرستان با اعتباری بالغ بر ۳۷۰ میلیارد تومان در دست ساخت هستند.

وی اضافه کرد: طبق دستور استاندار مبنی بر تکمیل پروژه های با پیشرفت ۸۵ درصد، برای امسال برنامه ریزی هایی انجام  شده که پروژه های آموزشی با پیشرفت بالای ۸۵ درصد تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد تا دانش آموزان بتوانند از این فضاها برای ادامه تحصیل استفاده کنند.

غفوری نژاد تصریح کرد: مهرماه امسال ۵۰ پروژه جدید فضای آموزشی تکمیل و به بهره برداری می رسد که این تعداد فضا در قالب بیش از ۲۰۰ کلاس درس بوده که برای این پروژه ها ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به تعمیرات مدارس استان لرستان گفت: ۲۳ میلیارد تومان اعتبار از اعتبارات ملی و کمک های خیرین برای تعمیر فضاهای آموزشی در نظر گرفته شده که از ابتدای فروردین تعمیرات مدارس در دستور کار قرار گرفت.

مدیر نوسازی مدارس لرستان اظهار داشت: پیشرفت مدارسی که در دست تعمیر هستند بیش از ۳۰ درصد است که تلاش شده تا تعمیر مدارس حاشیه شهر و مدارس مناطق کمتر برخوردار در اولویت تعمیر قرار گیرند.

غفوری نژاد از استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۱۲۲۹ فضای آموزشی در لرستان خبر داد و گفت: طی پنج سال اخیر در استان لرستان ۷۱۵۲ کلاس درس در قالب  1229 فضای آموزشی مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد شدند که برای این برنامه ۶۶ میلیارد تومان هزینه شده است.

 وی بیان کرد: طی یک سال گذشته سیستم گرمایشی بیش از ۴۰ درصد کلاس درس استاندارد شد که در قالب ۲۶۸۸ کلاس در ۳۰۸ مدرسه بوده است.

مدیر نوسازی مدارس لرستان با اشاره به تعمیر و ساخت برخی از پروژه های آموزشی که در سیل سال قبل آسیب دیدند افزود: در سیلاب سال گذشته ۳۱۰ فضای آموزشی دچار آسیب شد که تعمیرات با کمک خیرین و اعتبارات دولتی از همان آغاز و مهر پارسال به آموزش و پرورش تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: بر اثر سیل ۱۰۰ فضای آموزشی دچار تخریب شدند که با همت خیرین، ساخت ۶۲ فضای آموزشی در دستور کار قرار گرفت که مهر امسال ۳۱ مدرسه در قالب ۱۱۳ کلاس درس تحویل می شود و مابقی نیز بعد از تکمیل در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

انتهای پیام/