حميدرضا کرم وند گفت: با بهره برداری از 28 پروژه در دست اجرا در روستاهای لرستان 14000نفر از ساکنان روستاهای لرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند می شوند.

حمید رضا کرم وند در گفت و گو با سفیرافلاک از بهره برداری ۲۸ پروژه آبرسانی تا پایان سال در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۸ پروژه آبرسانی در روستاها در دست اجرا است که با بهره برداری از این پروژه ها ۱۴۰۰۰ نفر از روستائیان از نعمت آب آشامیدنی برخوردار می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان اضافه کرد: با افتتاح این پروژه های آبرسانی شامل ارتقای زیر ساخت ها و مجتمع های آبرسانی، ۵۰۰ روستا تحت پوشش این شبکه قرار می گیرند.

وی بیان کرد: تا نیمه اول امسال در ۲۱ روستا پروژه های آبرسانی افتتاح می شوند و تا پایان سال ۲۸ پروژه در دست اجرا به بهره برداری می رسند.

کرموند اظهار داشت: در استان لرستان ۱۶۰۰ روستا تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب قرار دارند و با توجه به این که برخی از روستاها هنوز تحت پوشش این شبکه قرار نگرفته اند اما برنامه ریزی هایی صورت گرفته که روستاهای زیر ۱۰ خانوار تحت پوشش قرار گیرند.

وی با اشاره به انشعابات غیر مجاز در لرستان افزود: طی سال گذشته و از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۰۰ انشعاب غیر مجاز در لرستان شناسایی شده که گاهی از آب شرب برای مصارف دیگری از جمله کشاورزی و دامداری استفاده می کنند.

انتهای پیام/