محمدرضا صفی خانی گفت: 85 واحد تولیدی لرستان تحت تملک بانکها هستند که تلاش می شود امسال 20 واحد از تملک خارج شده و به چرخه تولید بازگردند.

محمدرضا صفی خانی؛ مدیرکل صمت لرستان در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: با توجه به شعار سال و جهش تولید، برنامه ریزی برای فعالیت واحدهای تولیدی که غیر فعال شده اند در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در همین راستا استاندار لرستان دستور داده اند که عمده واحدهای تولیدی که در تملک بانک ها هستند، آزاد شوند و بتوانند فعالیت خود را مجدد آغاز کنند.

صفی خانی با اشاره به این که ۸۵ واحد تولیدی هم اکنون در تملک بانک ها هستند، افزود: این واحدها به دلیل مشکلات مالی و بانکی در تملک بوده که باید تعیین تکلیف شوند.

مدیرکل صمت لرستان تصریح کرد: پیش بینی می شود با توجه به شرایط موجود و وجود متقاضی برای فعالیت این واحدها، امسال حداقل ۲۰ واحد تولیدی که در تملک بانک هستند، به چرخه تولید بازگردد.

وی عنوان کرد: با همکاری بانکها و رفع مشکلات این واحدها فعالیت خود را آغاز می کنند و در راستای رونق و جهش تولید می توانند نقش خود را ایفا کنند.

صفی خانی از احیای پنج واحد تولیدی از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: سال گذشته ۲۸ واحد تولیدی که به دلایلی مانند مشکل سرمایه در گردش، نبود بازار فروش و یا مشکلات دیگر راکد بودند با پیگیری و رفع مشکلات احیا شدند.

وی اظهار داشت: امسال برنامه ریزی شده تا ۳۰ واحد تولیدی راکد در لرستان احیا شود و چرخ این واحدهای تولیدی دوباره بچرخد.

انتهای پیام/