جاسم محمدی فارسانی گفت: 1500 منزل مسکونی که در سیل تخریب شدند تا پایان سال ساخته و به مددجویان کمیته امداد تحویل می شود.

جاسم محمدی فارسانی در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: کمیته امداد در بخش های مختلفی به مددجویان تحت پوشش خدمات درمانی، تحصیلی، معیشتی را ارائه می دهد که یکی از خدمات کمیته امداد، مسکن مدد جویان است.

وی اضافه کرد: سال گذشته تعدادی از واحدهای مسکونی مددجویان بر اثر سیل تخریب یا آسیب دیدند که از همان روزهای نخست برنامه ریزی برای تعمیر و بازسازی در دستور کار قرار گرفت.

محمدی فارسانی تصریح کرد: سالانه در شرایط عادی کمیته امداد استان حدود 300 واحد منزل مسکونی برای مددجویان بازسازی می کند و در سیل سال گذشته 2557 واحد مسکونی بر اثر سیلاب تخریب شدند که ساخت آنها بعد از تایید بنیاد مسکن آغاز شد و 1060 واحد سال گذشته ساخته و به مددجویان تحویل داده شد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال 1500 واحد مسکونی که در سیل تخریب شدند، باید ساخته و به مددجویان تحویل شود.

محمدی فارسانی افزود: سال گذشته 2916 واحد که در سیل دچار آسیب شده بودند تعمیر و به مددجویان تحویل داده شد که علاوه بر تسهیلات، کمک های بلاعوض از سوی کمیته امداد نیز به مددجویان برای تعمیر پرداخت شد، همچنین برای ساخت واحدهای مسکونی به واحدهای روستایی 10 میلیون تومان و به واحدهای شهری 15 میلیون تومان بلاعوض پرداخت شد.

وی با اشاره به خرید و ساخت واحدهای شهری و روستایی در قالب مسکن مهر یا دیگر برنامه ها گفت: سال گذشته 150 واحد شهری و 160 واحد روستایی خریداری و در اختیار مددجویان قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد لرستان اضافه کرد: علاوه بر اقداماتی که صورت گرفته در خارج از بحث سیل، 2047 واحد که نیاز به تعمیر داشتند توسط کمیته امداد تعمیر و در اختیار مددجویان قرار گرفت.

وی با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی توسط سپاه افزود: تفاهم نامه ای با سپاه برای ساخت مسکن مددجویان در روستاها صورت گرفت که 153 واحد مسکونی برای مددجویان ساخته شد.

محمدی فارسانی گفت: در 2 فاز مسکن مهر،250 تا 300 واحد را تا پایان آذرماه تلاش داریم که به مددجویان تحویل داده شود و 220 واحد دیگر هم باید به سرانجام برسد.

انتهای پیام/