علي آشتاب گفت: تاکنون 25000 کارگاه آسیب دیده از کرونا در استان لرستان برای دریافت تسهیلات، در سامانه ثبت نام کردند.

علی آشتاب در گفت و گو با سفیرافلاک با اشاره به بسته های حمایتی از کارگاه های آسیب دیده از کرونا، اظهار داشت: در پی شیوع کرونا برخی از کسب و کارها و کارگاه ها دچار آسیب شدند که برای این واحدها در 14 رسته تعریف شده، تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: کارگاه های آسیب دیده پس از ثبت نام برای دریافت تسهیلات، توسط دستگاه های تخصصی بررسی می شوند و پس از بررسی شرایط آنها، به سیستم بانکی برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

آشتاب تصریح کرد: تاکنون در استان لرستان بالغ بر 25000 کارگاه آسیب دیده از کرونا که بیشتر کارگاه های خرد و خوداشتغالی هستند، برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند البته این واحدها تعطیل نشده اند بلکه با شیوع کرونا آسیب دیده اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به این که بازپرداخت اقساط این تسهیلات از مهرماه آغاز می شود، گفت: دوره بازپرداخت این تسهیلات 24 ماهه بوده و بازگشت اقساط از مهر ماه آغاز می شود که برای هر یک از افراد شاغل آسیب دیده در این کارگاه ها 12 میلیون تومان در نظر گرفته شده اما بنگاه های اقتصادی که تعطیلی اجباری داشتند به ازای هر نفر 16 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

آشتاب از پرداخت بیمه بیکاری فروردین به حساب کاریگران بیکار شده از کرونا خبر داد و افزود: تاکنون 9281 نفر در استان لرستان مشمول بیمه بیکاری شدند که برای این افراد پیامک ارسال می شود و باید درخواست خود را بعد از دریافت پیامک، ثبت سامانه کنند.

وی بیان کرد: مرحله اسفند بیمه بیکاری به حساب کارگران پرداخت شده و مرحله بعدی به زودی پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/