سيد موسي خادمی گفت: روزانه بین 190 تا 200 نفر در لرستان به کرونا مبتلا می شوند که نشان می دهد روند ابتلا در استان رو به افزایش است.

به گزارش سفیرافلاک، سید موسی خادمی استاندار لرستان امروز با اعلام افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در لرستان اظهار داشت: روند افزایش مبتلایان به کرونا نشان می دهد که مردم باید بیشتر پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: فعالیت های اقتصادی و کسب و کارهای روزمره با رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک امکان پذیر است و همه باید به این نکته توجه کنند که استفاده از ماسک در مکان های عمومی برای جلوگیری از شیوع کرونا ضروری است.

خادمی تصریح کرد: با توجه به این که استفاده از ماسک در کاهش شیوع کرونا نقش مهمی دارد، در این راستا کاهش قیمت ماسک در دستور کار قرار گرفت و بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا مقرر شد که ماسک مورد نیاز مردم با کیفیت و قیمت مناسب در بازار توزیع شود.

استاندار لرستان اظهار داشت: از این پس محدودیت ها به صورت شهرستانی و با در نظر گرفتن شرایط در کل استان اعمال می شود و هر گونه اعمال محدودیت با پیشنهاد استان ها توسط کمیته ای در کشور اجرا می شود.

وی از لغو تعطیلی پنج شنبه ها برای مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: با توجه به شرایط هر استان از اول تا ۱۵ شهریور مدارس بازگشایی شوند و دانشگاه ها نیز به همین ترتیب کلاس ها را زودتر آغاز  می کنند تا در صورت بروز مشکل در پائیز و زمستان، دانشجویان به لحاظ آموزشی ضرر نکنند.

انتهای پیام/