عبدالوحيد ملک آرا گفت: هفت تیم تخصصی، عمومی و دندانپزشکی به منطقه عشایری«سرکشتی» دلفان اعزام شد.

سرهنگ دوم پاسدار عبدالوحید ملک آرا در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: هفت تیم تخصصی، عمومی و دندانپزشکی شهید دکتررهنمون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان و کانون بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان دلفان به منطقه عشایری سرکشتی از توابع شهرستان دلفان به مدت دو روز اعزام شدند.

وی افزود: این تیم شامل دو متخصص داخلی، متخصص اطفال، متخصص زنان و زایمان، پنج پزشک عمومی، بهداشت محیط، ماما، کارشناسان واحد پیشگیری مبارزه با بیماری‌ها، آزمایشگاه و داروخانه جهت ارائه خدمات یهداشتی و درمانی به اهالی عشایرنشین تیم را بمدت دو روز همراهی کردند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به ارائه خدماتی در اعزام به منطقه می‌شوند، عنوان کرد: ویزیت رایگان همراه با دارو، آموزش و مشاوره به‌صورت رایگان به اهالی این منطقه انجام شد.

ملک آرا با بیان ارائه خدمات آزمایشگاهی در این برنامه، تصریح کرد: علاوه بر خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات دندانپزشکی به اهالی منطقه عشایرنشین به مدت دو روز به صورت رایگان ارائه شد.

وی با اشاره به خدمات آزمایشگاهی و آموزشی، گفت: غربالگری و آزمایش تست کرونا از اهالی عشایرنشین منطقه، مشاوره و برنامه آموزش پیشگیری و مقابله با بیماری های واگیر توسط کارشناسان مربوطه، ایستگاه فرهنگی، توزیع پک های بهداشتی و توزیع لوازم التحریر از دیگر خدمات خداپسندانه این اعزام بوده است.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه در این اعزام 354 نفر ویزیت تخصصی، 500 نفر ویزیت عمومی و 500 داروخانه، 120 نفر دندانپزشکی، 200 نفر آموزش، 200 نفر سایر خدمات بصورت رایگانه به اهالی عشایر نشین منطقه سرکشتی ارائه شد.

انتهای پیام/